Jump to content
Sign in to follow this  
blue

Telefoane, tablete si alte gadget-uri.

Recommended Posts

La noi p`aci, in domeniul privat, doar la corporatii si la Apa Nova se asculta  :lol:

Insa ma refeream la DN, procurori, e o fobie asa, ma tot contrazic cu niste prieteni pasinoati de teoria constipatiei  :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

la calculatoare in birou avem fix la fel, e instalat  un "colector"  vedem absotul toata activitatea, e o baza de date enorma..in sfarsit.. 

 

am prieten din copilarie, acu e printr-un minister si l-am sunat cand eram in ro sa treaca pe la mine sa bem ceva si sa ii dau niste carnati de casa facuti de mine.. nu stiu daca glumea,  dar cica ba,  nu la telefon, ce dracu au umflat astia ministri pentru butoi cu branza... :) 

Bine eu nu am nimic de a face cu statul roman, ca nu sunt in RO, dar orisicum, nu stiam daca sa rad sau sa plang.. :) 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eu am mandat si e de porc oricum a-i privi-o.

 

 

Na. Poate vreau sa fac o laba-n telefon, ca asa am eu chef. Pute tara asta de prosti. Pe pozitii de decizie.

Share this post


Link to post
Share on other sites

oricum, daca vrei sa tii ceva confidential, nu pe calculator sau telefon, le tii in cap sau mai sigur pe o hartoaga intr-un seif..cam asta e ideea. 

Si mizeriile alea de aplicati.. un rahat de aplicatie de lanterna vrea access la locatie, sa trimita  in cloud-ul vietii.. plm.. 

Si contul de facebook l-am sters.. 

Edited by DOMI

Share this post


Link to post
Share on other sites

In orice combinatie, unde sunt doi deja sunt prea multi. Nu poti sa faci singur, nu faci.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da ma, suntem o specie cu mai multe telefoane mobile decat apa potabila, iar la romani este cunoscut faptul ca mai repede iti tragi telefon decat wc in casa si avem pretentii sa stea cineva sa inregistreze toate apelurile lui manole catre centuriste.

 

Hashtag maniapersecutiei

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zi mersi, macar eu sa te bag in seama :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eu am mandat si e de porc oricum a-i privi-o.

 

 

Na. Poate vreau sa fac o laba-n telefon, ca asa am eu chef. Pute tara asta de prosti. Pe pozitii de decizie.

 

pai nu e ilegal sa dai o laba la un booty call, care-i treaba ? :D

 

eu era sa-mi bat un var cretin, care m-a scos din casa sa ma vad cu el in oras, pe motivul asta mafiot de e la moda acum, ca "nu poa sa zica la telefon, ca nush ce" si eu curios in plm si dornic de o barfa ilegala, am mers, ma gandeam ca cine stie ce ultra chestie se intamplase, baga-mi-as ..., voia sa se planga de job-ul lui si sa ma intrebe daca n-am vreo pila la o banca. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

pai nu e ilegal sa dai o laba la un booty call, care-i treaba ? :D

 

eu era sa-mi bat un var cretin, care m-a scos din casa sa ma vad cu el in oras, pe motivul asta mafiot de e la moda acum, ca "nu poa sa zica la telefon, ca nush ce" si eu curios in plm si dornic de o barfa ilegala, am mers, ma gandeam ca cine stie ce ultra chestie se intamplase, baga-mi-as ..., voia sa se planga de job-ul lui si sa ma intrebe daca n-am vreo pila la o banca. 

are dreptate, poate avea numai telefon de servici, ala sigur e controlat cumva., daca acu lucreaza la vreo multinationala, banca etc.. . :)

Edited by DOMI

Share this post


Link to post
Share on other sites

eu cred ca lumea a atins un nivel psihotic de paranoia.

 

bine, mie imi plac mafiotii astia cu "nu pot sa zic la telefon", insa daca le iei facebook-ul la verificat afli si ce s-au cacat ieri.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Toti fraierii se cred importanti.

Trebuie sa misti ceva grav ca sa ti se asculte telefonul. Sau sa fii in legatura cu cineva grav.

 

Afacerea "Portbagajul de chibrituri" sau "Tir-ul de eugenii". 

 

Cine sta sa asculte povestea de dragoste dintre cine stie ce idiot si colega lui de munca semi-boccie sau vecina de la 4?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eu fac pariu ca exista probabilitatea sa te asculte alte persoane decat astia de pe la politie gen. Se fura combinatii, chestii serioase, nu neaparat ca sa te prinda garda cu ceva. Hotii intre ei ma refer. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sau te asculta niste gabori prost platiti pentru niste smecheri. Gen vand pontul. Se poate. Gaborii oricum vand ponturi in multe domenii.

 

Dar chestiile astea nu ii includ pe oamenii normali.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da, pai trebuie sa merite deranju. Pai uite cazu concret acuma de zilele astea, pwla verde ala de Ciurel de la Complexu energetic Oltenia avea in birou aparatura de interceptare si bruiaj, i-au gasit-o cand au facut perchezitie parca. Pai ce cacat sa intercepteze cu aparatura aia decat alte smenuri din astea importate de ale lor. De internet nu mai vorbesc ca se intercepteaza cel mai simplu, de ani si ani de zile tot la fel este. Pai mai stiam noi de cartoforul din Suedia? Sau de afacerile lui Didoi?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ce afaceri are dildoi? stiam ca are ceva atelier de termopane. Sau nu?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nu mai stiu, asta se intampla acum vreo 7-8 ani, sau cand naiba a fost faza cu CC in Suedia.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Aia era doar una din mai multe, avea discutii cu nevasta-sa cat a fost plecat, ii cam umfla ochii aleia din cate am tras concluzia. E funny asa intr-un fel sa vezi gunoiu pe care il ascund altii.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da, insa la ala parca era prea mult gunoi. Un personaj oribil din toate punctele de vedere.

Share this post


Link to post
Share on other sites

bai dar asta chiar a iesit de pe radar complet ? m-ar distra niste detalii noi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.