Jump to content
Sign in to follow this  
blue

Telefoane, tablete si alte gadget-uri.

Recommended Posts

Parca e desenata cu piciorul de o euglena autista, cu început timid de Huntington. A, e 100$.

Share this post


Link to post
Share on other sites

rares a vazut euglene autiste

 

care au picioare

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nu le-am văzut. Dar știu despre ele că lucrează la dep. design la Apple.

Share this post


Link to post
Share on other sites

L am vazut pe nea puiu azi pe fizicienilor pe la 3

 

Salut !

 

sa nu te iei de mine ca aveam masina jegoasa, caci asa o spal , cam la 2-3 luni odata :P

 

 

le doresc multa mue si sper sa le stea in gat alea 20 de lire cat m-au taxat pt un cablu de 2 lei

 

ce model de telefon ai ?!

are mufa rapida sau d-aia lata modelul vechi !?

 

eu mi-am luat incarcator de i6 de la unu de le vindea printre masini , mai chinezarie de atat nu ai cum sa cumperi(la mufa de intra in telefon are joc firul in ea.. :) ) si totul e ok , bine cred ca am incarcat telefonul de 2 ori de cand l-am luat cu incarcatorul ala.. trebuie avut grija sa aibe 2A altfel strica bateria.

singurul minus(in cazul unora) pe care-l vad eu la i6 este amprenta, daca nu-ti inregistrezi ambele degete mari de 2-3 ori per deget , nu prea ti se deblocheaza telefonul instant si te apuca nervii , deoarece trebuie tinut degetul exact cum l-ai inregistrat :)

Edited by Krebs

Share this post


Link to post
Share on other sites

Degetul il inregistrezi in toate pozitiile posibile. Deci se deblocheaza instant oricum l-ai pune pe buton.

Share this post


Link to post
Share on other sites

o caciula de insi au venit fix cu problema asta, am zis, baga pin code, nu fii cioban.. vin cu ele la 2 zile complet sterse.. ca incearca de n-spe ori cu amprenta si le blocheaza.

 

avem niste softuri speciale securizate sa aceseze mail-ul corporate si ceva mici aplicatii, nu se actualizeaza mail-ul ala cu zilele orice ii faci, apoi brusc merge 2 zile, iar crapa, fara de mesage de eroare sau orice altceva.. 

Edited by DOMI

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eu am configurat amprenta in 10 secunde si nu exista pozitie in care sa pun degetul si sa nu se deblocheze instant. O avea 6S-ul si hibele lui dar si multi posesori retarzi.

  • Upvote 3

Share this post


Link to post
Share on other sites

un produs bun e retard proof. 

aia cu amprenta e cum e.. dar restul ca nu merg aplicatiile neam, si e si acelasi OS si pe 5s si pe 6s.. 9.2..

Edited by DOMI

Share this post


Link to post
Share on other sites

 dar restul ca nu merg aplicatiile neam, si e si acelasi OS si pe 5s si pe 6s.. 9.2..

 

 

domi traieste pe o planeta unde nu merg aplicatiile pe iphone.  am uitat sa mentionez ca traieste singur acolo.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

ma, astia cu mufele, aplicatiile si amprentele, voi sigur nu aveti Iphone-uri fake ? :P

  • Upvote 3

Share this post


Link to post
Share on other sites

nu exista pozitie in care sa pun degetul si sa nu se deblocheze instant. 

 

brazzers?

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

tovarasul blue nu poti compora un iphone folosit de tine, care mai stii si esti o  singura persoana care ai avut poate 3 bucati dealungul a cativa ani si ai si tu shazam si o lanterna instalata,    cu o organizatie unde ai 270 de telefoane la 500 de useri, care face parte din alta entitate cu vreo 40k useri  si cu softuri dezvoltate special etc...  si daca ai fail de 10% la niste produse noi abia scoase din cutie e deja catastrofa.. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sa-mi bag pwla in IOS 9.1, la 4 zile de la instalare incepe sa nu mai raspunda touch screen-ul!! Este din ce in ce mai naspa.

Am dat o cautare pe google, este plin netul de problema asta...

Sper sa pot face restore, insa am citit ca nu se poate.

Tare m-a mancat in cur sa pun 9.1

 

Am pus 9.2. pe 5s, nu am avut ce pierde.

Mai face din cand in cand cate o figura cu touch-ul, dar per total se misca mult mai bine 9.2.

Share this post


Link to post
Share on other sites

tovarasul blue nu poti compora un iphone folosit de tine, care mai stii si esti o  singura persoana care ai avut poate 3 bucati dealungul a cativa ani si ai si tu shazam si o lanterna instalata,    cu o organizatie unde ai 270 de telefoane la 500 de useri, care face parte din alta entitate cu vreo 40k useri  si cu softuri dezvoltate special etc...  si daca ai fail de 10% la niste produse noi abia scoase din cutie e deja catastrofa.. 

 

io-s curios cum impartiti 270 de telefoane la 500 useri?  io cre' ca aici e problema, la organizatia voastra de pompalai. :P  ce drac' nu v-ati luat huawei de banii aia, ca in felu' asta aveati toti telefoane. :)))

 

si sigur va mergea si shazamu'. :sorcerer:

Share this post


Link to post
Share on other sites

e foarte simplu, nu au toti nevoie/dreptul la telefon. 

Banii nu sunt o problema, 270 de telefoane sunt ceva gen petty cash la ce buget operational ce avem la IT, ca sa nu mai zic de costul telefonului in sine chiar iphone 6s e un kkt comparat cu facturile lunare, un simplu update de ios facut pe date vine cam 70-80 de euro, facturi lunare de 400 nu sunt ceva necomun.. 

 

Daca nu mergi pe teren, esti contopist la contabilitate  la ce plm iti trebuie mobil. 

 

si sincer, la orice ora as prefera niste huawei in loc de mizeriile astea supra-evaluate. 

Edited by DOMI

Share this post


Link to post
Share on other sites

Asa mult curent, 2A trebuie pt un iphone ca incarci bateria?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cam la orice telefon cu touchscreen mai pretentios, intre 1.3 si 2A iti faciliteaza o incarcare rapida, gen in 2 ore e full.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Asa mult curent, 2A trebuie pt un iphone ca incarci bateria?

 

pai ala se si descarca in acelasi timp. asa macar compenseaza

Share this post


Link to post
Share on other sites

Asa mult curent, 2A trebuie pt un iphone ca incarci bateria?

 

la tablete si iphoanele mai noi asa se recomanda, cica pe 1A strici bateria(ma refer la incarcatorul auto ce se alimenteaza din priza de la bricheta).. poate e doar un mit, nu stiu.

Edited by Krebs

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kkt, 6-le se încarcă in 45 de minute si tine o zi jumătate

La mașină se incarca la fel de repede si am un încărcător bun, nu chinezărie dar nu stiu ce amperaj...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.