Jump to content
Sign in to follow this  
blue

Telefoane, tablete si alte gadget-uri.

Recommended Posts

Dar de telefonul modular LG G5 ce ziceți?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sa dea dracii ce imi place iphone-ul asta. Chiar ma gandeam ce sa iau dupa 5-ul ce il am acum, ca de la 6 in sus nu ma mai atrage nimic. Cel mai tare design mi se pare asta de 5 si 5s. Me happy.

Edited by Laur

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bogdan ma refeream ca gen de companie,  nu faceam vs la telefoane. 

 

Microsoft a fost cea mai tare comanie din lume la un moment dat, mult peste Apple si Google. Apoi nu au mai inovat nimic, au pierdut trenul cu  smartphone si tablete, si multe alte trenuri.

Sunt inca mari, profituri solide, dar cam atat, nu mai sunt in top de mult, nici ca valoare, nici ca cota de piata.   

Asta o sa se intample si cu Apple daca nu scot ceva. Si nu vad sa mai aibe idei dupa ce Steve Jobs a crapat. 

Edited by DOMI

Share this post


Link to post
Share on other sites

Astia de la apple fac mizerii de genul asta pentru ca exista inca o clientela a lor care cumpara ca orbii orice scot astia ... 

Pe mine ma fascineaza filmarile alea 360, mi se par foarte misto, mai ales cand e vorba de activitati gen snowboard, biking samd ... problema e ca sistemul este destul de scump momentan ...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mah, mie 5s chiar mi se pare cel mai misto telefon (ma refer strict la design si cum e executat), 6/6s nu-mi place deloc, asa ca un 5s fl m-ar coafa, daca pretul ar fi undeva la 350 euro nou.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pai atata am dat eu pe unul nou. Nu din magazin, ci de la un tip care l-a schimat pe asigurare.

Edited by Cosmin

Share this post


Link to post
Share on other sites

LOL , cred ca o sa fie incantata consoarta de acest SE 


mie deja 6-le imi pare prea mic..

Share this post


Link to post
Share on other sites

A aparut ios 9.3 , ce e misto la el ca are o functie noua : Night Shift

 

adica se poate programa ca dupa o anumita ora sa treaca in culori mai calde

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ziceam 5s facelift, sau SE asta sau cum i o zice :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

da, e super, telefon care arata fix la fel, dar nu ca fix la fel, la fel in mortii lui cu un telefon din 2013 si vandut ca produs nou in 2016, lumea e nebuna si o sa stea in cort la coada si pentru asta, sa vezi de nu.

 

cica, performante de 2 ori mai bune decat 5s, de parca ala nu mergea oricum impecabil ca avea deja procesorul ala bun pe 64.

 

filmare in 4k, da da, ca e fix ce trebuie pentru un telefon cu ecran de 4 inci, filmare in 4k.

 

deci eu cred ca au ramas cu niste baloturi de 5s prin magazie si au gasit solutia sa scape de ele.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Totuși, varianta de 16gb e $399 la ăsta nou, față de $699 cât a fost 5s la vremea lui.

Share this post


Link to post
Share on other sites

sunt curios cat o sa coste de acum un 5s nou, ca inca se mai vinde 5s nou.

 

lolo, 1749 de lei, deci 397 de euro

 

http://www.emag.ro/telefon-mobil-apple-iphone-5s-16gb-space-gray-76374/pd/DW6BJBBBM/

 

tre sa scada mult pretul acum ca sa mai cumpere cineva, avand in vedere ca acum un 5S costa cat un SE d-asta :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Deci și-au dat cu stângu-n dreptu.

Lolz

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nu chiar. 5s a fost foarte apreciat si acum l-au upgradat in varianta SE. Cel mai ieftin si up-to-date.

 

Cu 5c-ul cum a fost? Kaufland, ieftin si bun.

sunt curios cat o sa coste de acum un 5s nou, ca inca se mai vinde 5s nou.

 

lolo, 1749 de lei, deci 397 de euro

 

http://www.emag.ro/telefon-mobil-apple-iphone-5s-16gb-space-gray-76374/pd/DW6BJBBBM/

 

tre sa scada mult pretul acum ca sa mai cumpere cineva, avand in vedere ca acum un 5S costa cat un SE d-asta :)

1699 la cel.ro

 

http://m.cel.ro/telefoane-mobile/telefon-mobil-apple-iphone-5s-16gb-space-gray-l/

Edited by jeezy

Share this post


Link to post
Share on other sites

A aparut ios 9.3 , ce e misto la el ca are o functie noua : Night Shift

 

adica se poate programa ca dupa o anumita ora sa treaca in culori mai calde

 

Ahahahah android face cu Cyanogenmod chestia asta de o groaza de timp. Apple reinventeaza apa calda?

Share this post


Link to post
Share on other sites

nu reinventeaza nimic, adauga functii , ce sa zic , android e za best..

am avut un sony Z cu android , dupa 1 an si ceva aproape ca nu-l mai puteam folosi , cu i6-le merge ca in prima zi.. aplicatii sunt si pe ios ce stiu multe , dar cine sta sa instaleze toate nulitatile , asta cel putin face parte din sistem , deci e ok (daca consideri ca-ti trebuie) , altfel are deja auto dim pt noapte  (lol , daca stau bine sa ma gandesc am asta si la tv-u )

Share this post


Link to post
Share on other sites

Iphone 5s cu interior de 6 e best choice for me right now. Mai ales ca 6-le nu mi place, 7 chiar daca o sa fie fain, o sa fie scump. Si nu cre' ca o sa ma tina 5s-u pana se ieftineste 7-le, asta in ipoteza ca ar fi fain

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

eu cred ca se incinge de-i ies ochii fiind atat de inghesuit , oricum se incinge si 6-le daca-i forjat

cred ca aluminiul ala de pe spate actioneaza cumva si ca un radiator de racire , iarna avand prea multa racire chiar :))

Edited by Krebs

Share this post


Link to post
Share on other sites

sa vezi macu cum se incinge, daca il pui in poala ti se coace soriciu'. :)

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

nu reinventeaza nimic, adauga functii , ce sa zic , android e za best..

am avut un sony Z cu android , dupa 1 an si ceva aproape ca nu-l mai puteam folosi , cu i6-le merge ca in prima zi.. aplicatii sunt si pe ios ce stiu multe , dar cine sta sa instaleze toate nulitatile , asta cel putin face parte din sistem , deci e ok (daca consideri ca-ti trebuie) , altfel are deja auto dim pt noapte  (lol , daca stau bine sa ma gandesc am asta si la tv-u )

 

Orice terminal Android care nu e Nexus, deci vandut de Google, are problemele astea pentru ca pun o gramada de cacaturi customizate de catre fiecare producator.

 

Eu cu Nexus 6, n-am nici o problema, are 8 luni, update-uri regulate si nu i-am dat nici un reset.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Stai linistit, apple fanboys o sa tina placa asta inca 100 de ani de-acu incolo ... problema asta intr-adevar exista acum ceva timp, insa de vreo 2 ani nu se mai pune problema de asa ceva ..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mă rain, tu zici ca esti un fel de badea sau gadea al telefoanelor, orice spune cineva ceva pro apple sau contra android, sari de cur in sus cu "apple fanboy" fix ca sus numitii care daca aud ceva contra psd, te fac automat băsist.

  • Upvote 4

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dimpotriva. Fiecare os are avantaje si dezavantaje, insa placa asta nu mai tine apa de ceva timp. A fost candva adevarata, insa nu mai este de actualitate.

  • Upvote 1
  • Downvote 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.