Jump to content
Sign in to follow this  
blue

Telefoane, tablete si alte gadget-uri.

Recommended Posts

Pai jeezy ti-a scris faza aia pentru ca parca a patit fix asa cu LG G3, nu pentru ca ar fi fan Apple. Parca nici n-are iPhone.

 

Serios acum, eu inteleg ca Android-ul are multe avantaje, dar ca sistem e mult mai instabil decat iOS. Si e normal sa fie asa din moment ce iOS-ul este facut pentru cateva variante de hardware si este foarte bine optimizat, in timp ce Android-ul se pune pe aproape orice.

 

Multe telefoane cu super hardware merg slabut pentru ca fiecare producator adauga tot felul de tampenii care ingreuneaza totul.

 

La un iPhone fara jailbreak (pe care oricum nu prea mai ai de ce sa-l faci in prezent) nu ai nevoie de restart luni de zile. Nu se blocheaza niciodata, merge intotdeauna la fel.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pai jeezy ti-a scris faza aia pentru ca parca a patit fix asa cu LG G3, nu pentru ca ar fi fan Apple. Parca nici n-are iPhone.

 

 

Cu LG, cu vreo 2 Samsung-uri, cu Sony Xperia. Pana si sula asta de Nexus, saptamana asta de vreo 2 ori mi-a aparut tastatura dar nu si tastele. No scrie Gavrila !

Si-a revenit repede, dar plm, tot de cacat e.

 

Parca regret putin 4S-ul ce l-am avut insa ma dispera ca tinea bateria sub 1 zi cu datele active non-stop.

 

Om vedea ce va fi cu SE-ul asta nou, deja e disponibil la precomanda pe quickmobile, 2300lei varianta de 16gb.

 

Daca il prind la un pret, poate trec la el, in toamna, sa se duca hype-ul. Un 6s plus ar fi suprem, dar n-am de gand sa dau o caruta de bani pe el.

 

https://www.quickmobile.ro/iphone-se-romania

Edited by jeezy

Share this post


Link to post
Share on other sites

lol de lol, deci un iphone 6 costa 2600 de lei si prastia asta costa 2300.

 

buna afacere, eu zic sa iei 2.

Share this post


Link to post
Share on other sites

eu am avut un samsung s6 0 saptamana, sa si-l bage in cur, l-am dat inapoi, daca te apuci sa deschizi aplicatii si uiti sa le inchizi se duce dracu telefonu, merge sesizabil mai incet, pai scuza-ma la ios porblema asta nu exista ,

 

plus ca de cand au scos faza ai cu batery saver ma tine bateria lejer peste o zi. din punctul asta de vedere 6s e un pas mare in fata comparabil cu 5s

Share this post


Link to post
Share on other sites

Samsung s6, dacă ai android marshmallow pe el, are foarte multe setări lt economisire baterie. Una fiind "doze". Telefonul știe ca nu îl miști și intra în economisire baterie.

Aplicațiile pe care nu le folosești zilnic le poți seta sa intre automat în battery save mode. Etc etc etc

Azi am scos telefonul de la încărcat acum 6 ore și, în funcție de istoricul de consum pe ultimele 7 zile, îmi zice ca mai am aproape 12 ore de baterie...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Și alea aprox 18 ore pe baterie le am fără sa fi pus telefonul în battery save mode, ăla de-ți limitează performanțele ecranului, procesorului, etc. Atâta tine baterie doar cu setările pe care le-am făcut din aplicații.

PS.

Și pe simi.

Pe de altă parte, poți alege din câteva fonturi diferite, și astea vin preinstalate pe telefon, nu instalezi tu nimic în plus. Desigur, se poate și la iPhone sa schimbi fonturile.

Not.

Edited by RareÈ™

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vedeţ? D-aia spun eu ca nu Rares e Ifics. Rares iz smart! :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Whoaa, nu mi-as fi imaginat.

 

draga, da' nu-i nicio rusine sa fii prost, ba mai mult eu am si recunoscut mai demult ca sunt facut gramada. Cauta, tin minte de parca s-ar fi intamplat ieri.

 

 

acum sa-mi sterg lacrimile si sa merg mai departe.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Si totusi lipseste ceva

Share this post


Link to post
Share on other sites

lol de lol, deci un iphone 6 costa 2600 de lei si prastia asta costa 2300.

 

buna afacere, eu zic sa iei 2.

N-ai priceput absolut nimic din ce am scris.

 

1. Nu il cumpar acum.

2. Il cumpar doar daca merita dpdv al pretului.

 

Costa 2300 acum, la precomanda, cine stie cat ii scade pretul in toamna.

 

Inca stau pe ganduri cu iphone 6 (s) plus. Ca nexusul e de 6", imi crapa ochii sa trec pe ceva mult mai mic.

Edited by jeezy

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sincer, decat 2600 pe un 6, mai bine 2300 pe un 5 cu interior de 6, pt ca mi place 5s u cum arata de 10 ori mai mult decat dry cookeru' ala de 6. La dracu', mai degraba as da 2600 pe un 5s cu interior de 6, decat 2300 pe o clona samsung din aia cum e 6-le..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Idem, imi voi schimba 5u' cand vor scoate iphone8-9-10 cu acelasi design sau cu SE-ul asta. Paleta de 6 e cah. Apple fanboy, yo.

 

Ma rog, eu si blue avem oricum maini de pianist, probabil conteaza si asta. :)

Edited by Laur

Share this post


Link to post
Share on other sites

Preturile la Apple nu prea scad...

Nu-s grabit. Nu pot spune ca sunt nemultumit de Nexus 6, dar intotdeauna e loc de mai bine, pe anumite arii.

 

Parca iese iPhone 7 la sfarsitul anului.

Edited by jeezy

Share this post


Link to post
Share on other sites

6-le meu cu mailuri si whatapp zilnic + telefoane ma duce cel putin o zi , daca nu-i forjat incarc chiar si a doua zi spre seara ceea ce mi se pare ok.

 

bine , eu nu ma joc pe telefon caci atunci probabil ca abia duce o zi.

 

ce e enervant la el , ca-mi prind perciunii uneori intre display si carcasa :))

 

sunt curios cu ce or sa vina pe i7

Edited by Krebs

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nu rade, ca aceeași problema de cacat o am si eu. Așa ma pizdea si htc, când m-a ciupit si ifonul am crezut ca ma lasa nervii. Fara zgarciul ăla de husa e teroare, il țin perpendicular pe ureche precum hahalerele.

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

nu mi-am prins niciodata flocii in i6 si sunt la al 2-lea, mai sunt si barbos stufos.

 

pai noul i7 va veni fara port de incarcare, cand se termina bateria, cumperi altul, it's that simple. Citisem undeva asta si mi s-a parut funny.


ah da

 

ab0ORNX_700b_v1.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

a-propos, cea mai mare imbecilitate la apple este portul de incarcare la mouse, deci este fix pe spate, cat se incarca, nu se poate folosi :)

 

*it's that simple

 

apple-magic-mouse.png?w=624&h=405


Nu va mai avea intrare jack, asta e de kkt tare. 

 

nu o sa mai aiba port clasic de 3.5mm, ci ceva lightning cable pentru audio output, ar fi culmea sa iti vanda insa castile separat, cu 100 USD, cum au facut cu saracia aia de iStylus la iPad pro

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

dej lol, sa-mi bag ..., la asta nu m-am gandit. 

 

genius.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Io s cu Blue la faza cu SE. Îmi place de mor designul de la 5, daca are miez de 6s e perfect. Nu stiu ce cacat sa fac însă ca tocmai am luat 6-le...cam placinta pentru mâinile mele

Share this post


Link to post
Share on other sites

Si mie mi se pare designul de 5 mai aproape de apple decat 6-le. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

da frate, asta am zis si eu de cand a aparut 6-le, insa are ecranul ala prea mic si sifilitic, e ca dracu de stat pe net, mail, whatsap etc. 

 

mi-ar fi placul designul de la 5s, insa cu display mare.

 

ma rog, exista client pentru orice

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.