Jump to content
Sign in to follow this  
Pole

Evitati Austroglass Parbrize

Recommended Posts

nu inteleg cum ar putea sa nu imi fie solutionata favorabil, cand am poze si filmare inainte si dupa, inclusiv p/v de constatare daune, facut si semnat de ei, prin care admit acele daune ca fiind produse cu ocazia inlocuirii ramei, practic au scris ca ei le-au facut, dar nu vor sa plateasca. Sunt blindat (lol, famous last words probabil)

 

nu am vazut pe loc, abia cand m-am dus sa spal masina dupa ce am plecat de acolo, altfel nu plateam, dar daca nu plateam, nu primeam factura si daca nu aveam factura nu puteam sa fac reclamatie.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mai da o in sloboz la cate cacaturi de pachete primesc aproape zilnic ar trebui sa ma ocup juma de zi cu filmari si clipuri video ,pana o dai intr o forma oarecare de paranoia

 

Desi la noi orice e posibil,mai inainte mi a venit un acumulator moto la care e specificat pe factura ca garantia e valida doar in urma montajului la o unitate agreata Rar

 

Wtf

  • Like 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pentru comenzi ciudate, la destinatar trec sectia de politie, si le desfac de fata cu agentul de serviciu :D

 

Face minuni 

Share this post


Link to post
Share on other sites

E la 5 minute de mine.Mers pe jos, cu un picior tarait. 

 

Eu am patentat paranoia de cand cumpar de pe site-uri de anunturi. Mereu dau bacsis la curieri, 5-10 lei ca sa ma ajute cu diverse. M-au dus si la banca cu masina de livrari cand aveam piciorul cu orteza 

Edited by Scufi

Share this post


Link to post
Share on other sites

pe la posta nu ai pile de genu'?

 

gen sa aduca acasa coletul de la oficiul vamal? :D

Edited by jeezy

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ba da, nu mai merg cu buletin. Am numarul de telefon al ghiseistelor. Sun dinainte si-mi pregatesc coletul, sau mi-l pastreaza peste cele 10 zile cand nu sunt in localitate :D 

 

Am aruncat 3 saci de 60l plin de note de transport/chitante posta, adunate din 2017 pana acum doua trei saptamani 

La posta vama nu prea ma bag, nu-mi place ideea cu deschisul coletului acolo, si cand trimiti si cand primesti. 

 

poate vreau sa comand puli

Edited by Scufi

Share this post


Link to post
Share on other sites

o singura data mi-a deschis coletul, lejer, doar ca trebe mers in alt cartier fiind un singur oficiu vamal in cj

Share this post


Link to post
Share on other sites
Acum 15 minute, Dan98 a spus:

pai, am dat-o in paranoia sincer. aia e

 

asa scria si la mine pe doua baterii auto exide, garantia e valabila doar daca e "MONTATA" intr-un service agreat dintr-o lista a lor, nu orice service rar. mai da-va-n mortii vostrii de bulangii cu conditiile astea de cacat

 

 

Da.e exide.o fi ceva brand exclusivist

Share this post


Link to post
Share on other sites

Deci ca sa recapitulam,scufi isi receptioneaza pachetele in circa de militie?

Share this post


Link to post
Share on other sites
37 minutes ago, Dan98 said:

bai ... blindat eram si eu , cu documente, extrase de cont, foto, etc.

 

sa nu razi de mine, dar acum, la fiecare produs achizitionat online, imi fac un unboxing privat de cand deschid cutia, sa am macar o dovada video in caz de ceva naspa

 

 

 

nu rad deloc, pai tu cum crezi ca am ajuns sa am poze cu inainte si dupa, inainte sa las masina am facut poze la trim-uri si asa mai departe, ca ma gandeam ca iese prost.

 

de fapt am video, lol. 

 

IMG_4831.JPG

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eu sunt patit cu tzepe marunte. Am evitat multe inainte sa existe olx pur si simplu plateam curierul sa ma lase sa-l deschid. 

 

Cele mai naspa sunt cand produsul are defecte si nu ai verificat sau vine deteriorat din cauza ambalarii proaste si nici nu mai gasesti un alt produs. Nu se inscriu la inselaciune, doar la distrugere, greu de probat, nu te poti folosi de el pentru ca ajunge obiect de ancheta, pe cale civila e anevoios.

 

Exista sansa ca intr-un dosar de inselaciune, suspectul sa plece si sa nu mai fie de gasit, astfel cauza se claseaza. A durat 3 ani, anul asta am primit scrisoarea de la procuratura, pierdut 110 lei. 

 

Ajungi sa te cunosti cu oagarii, mie mi se par baieti ok si au povesti misto daca stai sa-i asculti. 

Share this post


Link to post
Share on other sites
3 hours ago, SLY said:

 

 

Da.e exide.o fi ceva brand exclusivist

 

E destul de faina bateria mai ales daca e exide premium

Share this post


Link to post
Share on other sites

Exide fabrica si bateriile originale BMW. Sunt peste Varta si Bosch. Asta asa ca o opinie personala.

  • Upvote 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

I-am gasit pe astia si sub alta denumire, cacatii dracu au aceeasi firma sub mai multe denumiri

 

auzi, imi asum riscuri vcand schimb un geam lateral.

 

 

Screen Shot 2018-08-16 at 15.58.54 1.png

Screen Shot 2018-08-16 at 15.59.51.png

am bagat si o aroganta ce plm:

 

 

Screen Shot 2018-08-16 at 16.01.28.png

Share this post


Link to post
Share on other sites

Se vulcanizeaza geamul pe caroserie. 'ai da-ma dracului 

 

Pielea pluii nu se vulcanizeaza de cerul gurii? Poate le largesti si orizontul 

Edited by Scufi

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 hour ago, Bogdan said:

Exide fabrica si bateriile originale BMW. Sunt peste Varta si Bosch. Asta asa ca o opinie personala.


De asta a cerut falimentul de doua ori, reorganizari peste reorganizari. 

http://exiderestructuringinfo.com/

 

Bateriile OEM BMW sunt Delphi, cel putin pentru EV-uri. Cele de pe EffD sunt Varta. 

 

Bosch are de gand sa intre pe piata acumulatorilor, mai ales ca e furnizor principal de sisteme pe baterii (invertoare/electromotoare, etc.) pentru multi fabricanti, printre care si BMW.

Edited by Scufi

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eu am vazut pe BMW-uri baterii originale Exide. Ma rog, existau si Varta originale.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nu zic ca nu. Probabil o fi o perioada de tranzitie, dar majoritate e a lui Varta. 

 

In sine e de cacat. 

Edited by Scufi

Share this post


Link to post
Share on other sites
2 hours ago, Scufi said:

Bosch are de gand sa intre pe piata acumulatorilor, mai ales ca e furnizor principal de sisteme pe baterii (invertoare/electromotoare, etc.) pentru multi fabricanti, printre care si BMW.

Cum adica sa intre pe piata, ca Bosch face baterii auto de o gramada de timp?

  • Upvote 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.