Jump to content
Sign in to follow this  
Pole

Evitati Austroglass Parbrize

Recommended Posts

nu zice nimeni ca pt tine ca utilizator (pana se strica) nu sunt misto , dar.. in fine , urmatoare o sa fie automata clar

Share this post


Link to post
Share on other sites

Daca vrei sa nu se strice, cauta Mercedes cu 4 rapoarte automata, actionare pur mecanico-hidraulica, fara electronica. 

Edited by Scufi

Share this post


Link to post
Share on other sites

722.5? Nu stiu multe despre ea. Stiu ca o am si eu pe W140 si e facuta sa duca cuplul de V12. 

 

Dar 722.4, sau 4G Tronic e tanc. Imbatabila 

 

Un lucru ce-mi place la astea, e ca poti sa selectezi plecarea de pe loc cu treapta a doua. Pe alea mai noi, nu stiu cum e. Iar pe alte cutii nici nu visezi asta. 

Edited by Scufi

Share this post


Link to post
Share on other sites
5 minutes ago, Simi ON said:

Da aia cu 5 cum am eu nu e buna?


Nu baiatu' meu, aia e pe sistem vechi :lol:

Chiar la tine cred ca baia si rezervoru' sunt primele ce or sa cedeze, ruginesc fiind din tabla, problema comuna in general pe Jeep.

Share this post


Link to post
Share on other sites

cac in ele acumulatoare si cutii de viteze, cum a ramas cu mizerabilii aia?

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 minute ago, F&F said:

Update? 

 

daca termenul de solutionare ar fi 5 zile, ar fi bine, insa sunt 30, plus inca 15 in caz ca... plm, in caz ca de ce nu...

 

Screen Shot 2018-08-14 at 08.07.25.png

Screen Shot 2018-08-14 at 12.55.18.png

Share this post


Link to post
Share on other sites

prietene, 30 de zile conform legii, credeti ca daca dati up la doua zile se misca ANPC-ul mai repede?

 

nu ma mai duc sa am conversatie cu ala, e sub nivelul meu sa am orice fel de discutii cu un carditor analfabet, muncitor intr-un service de parbrize, probabil si cu cazier pe drept comun.

Share this post


Link to post
Share on other sites

ehem, mi se platesc alea 3 repere stricate, comform devizul AB. am scos fata de usa din schema, e oricum ciupita f putin, probabil nici nu au facut ei si e 1000 de euro, nu mi-ar fi dat atatia bani niciodata.

 

 

service_offer_BMW_RO.pdf

Screen Shot 2018-08-29 at 15.50.06.png

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bine ca ai rezolvat. Ce i-a facut sa accepte sa plateasca? Reclamatia la ANPC?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Maine tre sa ma duc sa fac comanda de parbriz la jeep. Of

Share this post


Link to post
Share on other sites

Un sa-l vand, nu stiu sa-l vand, l-am.lasat in fata casei, sa zaca. Merg cu autobuzul

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pai nu pot sa-i fac itp fara parbriz.

 

Azi mi-a zis un amic ca un prieten de-al lui a tot cautat o magaoaie, la schimb cu o skoda octavia, da nu i-a trecut prin cap. Ghinion

 

Hai, ca ne sparge Pol

Share this post


Link to post
Share on other sites
10 hours ago, Paul said:

Bine ca ai rezolvat. Ce i-a facut sa accepte sa plateasca? Reclamatia la ANPC?

 

pai am mai facut o serie de mail-uri unde am copiat si anpc si rar, am atasat nr de inreg de la anpc etc. m-au sunat ieri sa imi propuna varianta asta, am zis ca e ok si apoi mi au dat acel mail. Oricum nu consider ca “am castigat”, asa ceva nu trebuia sa se intample in primul rand, mai ales ca tot in cârca mea cade timpul pierdut cu lasat masina in alt service, demontat alea pe acolo, montat etc. ia taxi lasa masina, ia-o, plictis din asta

 

de altfel masina (tomberonul) e deja la service, ca mi-am comadat reperele alea din 20.08 si ieri le schimbau, azi merg sa o iau. M am dus fix la Bavaria, in otopeni, mai fac o intrare in retea cu ocazia asta. Oricum mai am si un voucher nefolosit de 1000 de lei, o sa il folosesc pt schimbul de ulei etc sau placute, vad eu, ca e pana la sf anului.

 

ma rog, asta e ultimul mail pe care l-am trimis ,legat de cacatul ala, o sa ma sune un anume stefan macarie sau ceva de genul asta care cica e director acolo, sa imi spuna ce masuri au luat fata de soarecu' ala. 

 

sunt un mare reclamagiu.

Screen Shot 2018-08-30 at 08.51.08.png

Share this post


Link to post
Share on other sites

ai scris gresit ingnorarea , stiu ca e o greseala stupida de tastare dar si pe mine ma roade cand reusesc d-astea (destul de des) :))

da-i naibi , bine ca ai rezolvat.

Edited by Krebs

Share this post


Link to post
Share on other sites
14 minutes ago, Krebs said:

ai scris gresit naibi 

+1 

Share this post


Link to post
Share on other sites

am unele nasoale de tot, pe telefon mai ales, ca e "n" langa "m" si uneori scriu "tinp" in loc de "timp", superb.

Share this post


Link to post
Share on other sites

ma rog, in ziua de azi daca sa scrii asa, poate sa creada lumea ca esti ministru, deputat, chestii din astea.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.