Jump to content
Sign in to follow this  
Pole

Evitati Austroglass Parbrize

Recommended Posts

31 minutes ago, Paul said:

Cum adica sa intre pe piata, ca Bosch face baterii auto de o gramada de timp?

 

yccc3f4vcwsxyj6eydy2.jpg

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Scufi isi deschide toate coletele la sectia de politie din zona.

Mind = blown

Edited by Bogdan

Share this post


Link to post
Share on other sites
9 minutes ago, Bogdan said:

Scufi isi deschide toate coletele la sectia de politie din zona.

Mind = blown

 

 

eu sunt super curios sa aflu cum ar fi rezolvat scufi problema asta pe care o am eu cu infectiile astea de la austroglass.

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Daca ar consuma ne-ar povesti numai chestii din viitor, gen cum a fost asasinat Dragnea, cum lui Pole i s-a rezolvat problema cu austroglass, etc.

Un soi de traieste in 2050 si noi suntem in 2018 :lol: 

5 minutes ago, umbrella said:

Inseamna ca nu consuma nimic

 

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 hour ago, Paul said:

Cum adica sa intre pe piata, ca Bosch face baterii auto de o gramada de timp?

 

n-am editat corect si am uitat. initial era vorba de baterii ev, apoi am facut completari si a iesit ce a iesit. 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Gafe din astea sunt inadmisibile la un asemenea nivel.

  • Like 2

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 hour ago, Pole said:

 

 

eu sunt super curios sa aflu cum ar fi rezolvat scufi problema asta pe care o am eu cu infectiile astea de la austroglass.

Probabil ar pune la punct o conspiratie care ar implica un presedinte de bloc, o femeie de serviciu, trei pompieri, un elicopter Puma Socat, doi pitici, sobolanul cunoscut sub numele de Master Splinter si fantoma de la Opera.

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 minute ago, jeezy said:

Si codin maticiuc undeva acolo in background pe post de figurant :D 

Ala sa-i faca o felatie unui homeless.

1 minute ago, jeezy said:

Si codin maticiuc undeva acolo in background pe post de figurant :D 

Ala sa-i faca o felatie unui homeless.

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sper sa iasa, sa fie sarac da-l in plm

 

doar nu-i platim si puscaria 

 

Chiar asa, as face lege, pentru astia ce au furat/devalizat/inselat/falsificat tva

 

i-as pune sa-si plateasca puscaria 

Edited by Scufi

Share this post


Link to post
Share on other sites
2 hours ago, Pole said:

 

 

eu sunt super curios sa aflu cum ar fi rezolvat scufi problema asta pe care o am eu cu infectiile astea de la austroglass.

Ar fi venit cu jandarmii la predare primire

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites
20 hours ago, Scufi said:

De parca n-are tot plumb inauntru 


https://www.exide.com/eu/en/product/exide-premium

The Exide Premium Carbon Boost® battery recharges up to 1.5 times faster due to Exide’s proprietary application of carbon additives on the negative plates. This technique was discovered during development of our AGM and EFB ranges, and led to improved charge acceptance and significantly reduced charging times. Premium Carbon Boost® is designed to withstand extreme temperature, power-hungry electrical equipment and intensive urban driving.

 

Carbon Boost® technology makes battery recharging up to 1.5 times faster, due to Exide’s proprietary application of carbon additives on the negative plates.

During discharge, non-conductive sulphate...


Ca idee una d-asta tine cat una originala 7-10 ani, daca masina este in parametri pe instalatie.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Wait for it....apare Scufi imediat cu calculele, acum le face, e la toaleta, impinge la ele :LMAO:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Apropo de tiguan, am mers saptamana trecuta cu unul vreo cateva ore....ciudat ca total aleatoriu, se mai auzea in bord ca un motoras care lucreaza pret de o secunda.

De mers in rest mergea chiar bine, sunetul ala aleatoriu da insa de banuit, imposibil de reprodus.

Edited by jeezy

Share this post


Link to post
Share on other sites
3 minutes ago, Dan98 said:

e de la sistemul de climatizare, cel mai de cacat sistem vazut in viata mea pe o masina. imposibil de ajustat ok, distributia aerului cel putin absurda

 

 

link? mai multe detalii?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cutiile alea dsg sunt o tampenie ,cumva o manuala automata.. cu volanta dubla.. ceva stupid oricum , sa nu mai vorbim de mecatronic..

si mai sunt tot de la Vag cutiile alea automate cu dublu ambreiaj la care ca sa schimbi ambreiajul iti trebuiesc doua mastere... kitul vine cu ceva bucsi pe care la probezi sa vezi daca pica bine ambreiajul.. posibil sa demontezi cutia de 2-3 ori pana nimeresti..ceva sinistru oricum plus ca si costa o caruta de bani DSG7 cred

Cutia DSG cu 7 trepte – componente
 

Edited by Krebs

Share this post


Link to post
Share on other sites
27 minutes ago, Krebs said:

Cutiile alea dsg sunt o tampenie ,cumva o manuala automata.. cu volanta dubla.. ceva stupid oricum , sa nu mai vorbim de mecatronic..

si mai sunt tot de la Vag cutiile alea automate cu dublu ambreiaj la care ca sa schimbi ambreiajul iti trebuiesc doua mastere... kitul vine cu ceva bucsi pe care la probezi sa vezi daca pica bine ambreiajul.. posibil sa demontezi cutia de 2-3 ori pana nimeresti..ceva sinistru oricum plus ca si costa o caruta de bani

 

 

Cutiile alea DSG pt VW sau DCT pt BMW produse de stimabilii BorgWarner. In esenta acelasi sistem cu o alta forma. Ca sa afirmi ca e stupid, e bine sa ai tu una dezvoltata cu performante superioare.

 

DSG-ul, DPK-ul, DCT-ul, sau alte denumiri comerciale sunt mai apropiate de o cutie manuala, mai corect doua, cate una pt 1-3-5-R si 2-4-6, fiecare cu ambreiaj propriu.  

 

DSG-ul are volanta dubla. 

Edited by Scufi

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.