Jump to content
Sign in to follow this  
Pole

Evitati Austroglass Parbrize

Recommended Posts

Plangere la politie pentru distrugere. Nu stiu cum e la masini, dar la obiecte mai mici se pune sechestru pe ele si se tin in camera de corpuri delicte pana la sfarsitul cercetarilor. 

 

Trebuie sa fie si pe camera

 

Legea care obligă service-urile auto să arate live reparaţiile proprietarilor de maşini

Edited by Scufi

Share this post


Link to post
Share on other sites

ma tu faci misto de mine? ce corp delict si ce vrei sa las masina intr-un centru de probe

 

ce lege e asta? oricum nu are cum sa se distinga fix cand au taiat rama aia si cand au zgariat restul acolo.

 

acum af facut reclamatie si la rar

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ai intrebat unde mai poti face plangere. La Politie iti spusai eu. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

ah, s-a rezolvat, nu era ecu, era un scurt pe circuitul de incalzire al sondei, care dadea erori pe toate acele module, s-a rezolvat si totul e ok.

 

dar da l in plm de opel, Tomberonul e problema acum.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Daca si e e60-ul tau e tomberon troaca mea ce sa mai zic :)) probabil l-ai jignit cand l-ai pus sa munceasca la o masina sub ferrari, oricum cel ce a executat lucrarea nu o sa pateasca nimic, doar firma prin controale.

si ca tot veni vorba de troace, a mea tocmai ce-a sarit de 320k km , buna masina a mai fost , mai vorbeam cu o cunostiinta si zicea ca ce domne acu' abia s-a asezat motoru' :lol:

39074844_1867619769972545_67864069273844


 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ce ma bucura ca a lu Puiu inca merge, e incurajator si pentru mine. De fapt si rabla mea e bine mersi, dar la altcineva

 

Care a bagat vrei zece mii in ea loooool

Share this post


Link to post
Share on other sites

ce bou sunt, in entuziasmul meu de a da cu pumnii in masa acolo, imperial evident, am omis faptul ca azi e ziua marinei, si nu era nimeni... how about that 😐

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sfanta Marina. Colega cu Mos Gerila :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Am impresia ca lu'  Pole-i place sa faca plangeri

 

Asa am eu impresia...

Share this post


Link to post
Share on other sites

da normal, nu e ca si cum lucrarea nu a decurs perfect si nu mi-au taiat bucati din rama usii si tot ce mai e acolo, ai dreptate.

Share this post


Link to post
Share on other sites

poate asa trebuia, aveau linie punctata pentru decupaj direct din fabrica 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Măcar așteptați să-și rezolve problema înainte să faceți mișto. 

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

eu chiar sper sa se rezolve problema, intrucat nu am alta varianta decat prin astia de la ANPC si RAR, avand in vedere ca penalii astia de la austroglass mi-au zis sa o sug practic.

 

interesant este ca eu fiind paranoic, am fimat inainte sa merg, usa aia si trim-urile, chederele etc, am facut si poze, pentru ca parca am simtit ca vor fi daune. sper sa conteze.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Care e pasul următor? Ce crezi că urmează? 

Share this post


Link to post
Share on other sites

n-am idee, ca e prima data cand fac reclamatie la Protectia Consumatorului.

 

sincer, traind in aceasta groapa de cacat, romania, ma astept sa nu urmeze absolut nimic, aici nu exista nimic, raspundere, asumare, rezolvare, nimic.

 

ma rog, termenul de solutionare, conf legii, este de 30 e zile. mortii ma-sii, ma gandesc ca si astia e la ANPC vor sa dea amenzi si sa rezolve prb de genul asta, ca presupun din asta functioneaza.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Suna la pol itie, spune-le problema si daca poti face o plangere si la ei

 

desi e posibil sa te trimita la anpc 

Share this post


Link to post
Share on other sites

plm, deja as fi isteric sa merg si la politie pt asa ceva, in plus politia mi-a spus ca daca am o problema sa sun un prieten sau un vecin, so there you go.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eu unul m-as resemna si mi-as repara eventualele daune ( daca este cazul ) , practic nu merita nervii si stresul daca nu ai rezolvat din prima conversatie, macar sa nu intre apa in masina pe acolo si aia e :P si da trebuia sa nu le platesti serviciul oferit pe motiv de dauna .

Edited by Krebs

Share this post


Link to post
Share on other sites

Io am facut reclamatie la anpc ca un supermarket mi-a vandut lapte stricat :D

 

au primit amenda, am si emailurile unde se specifica ce s-a gasit in urma controlului 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.