Jump to content
Krebs

le troaca de 10 ani

Recommended Posts

Pai da. E resoftata in Germania. Am curatat tot la ea, admisie egr etc. Am schimbat clapetele, turbina e perfecta etc. Masina e in toate mintile. Dupa ce am curatat admisia mai da doar un mic puf aproape incolor. Ma gandeam si eu ca de la resoftare o sa mai dea putin.

Share this post


Link to post
Share on other sites

e normal sa mai dea putin fum , altfel nu avea teava de evacuare de pe finala orientata in jos , a ta este euro 3 , a mea pe piese este euro 4 si scotea cam mult fum , acum este ok.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pai da. Si mie mi se pare ca da in parametri normali, mai ales ca e si resoftata. Si oricum si pana sa curat admisia si egr ul dadea ok, adica nicidecum sa innegreasca spatele.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kip, tu nu aveai e90-ul ala smecher?

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ba da ma. Dar am luat si un e46 acum o luna de la un prieten.

Share this post


Link to post
Share on other sites

inca 4000km si sarim de 300K
prima baie pe anul asta :))


19396767_1401532443247949_40474494717872

 

 

19420656_1401532439914616_88881297525260

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eu am trecut in iarna de juma de meleon si inca se tine bine.

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

De azi 180 de cai ( mama cum se simt )

Pt baietii din Bucuresti va pot recomanda un baiat.

Share this post


Link to post
Share on other sites

inca 4000km si sarim de 300K

prima baie pe anul asta :))

 

 

19396767_1401532443247949_40474494717872

 

 

19420656_1401532439914616_88881297525260

Cand ai lovit portiera bre?

p.s. la 180 cai iti zboara fulgii  :P

Edited by Cefi

Share this post


Link to post
Share on other sites

Are soft oficial pt care plateste licenta, nu copiaza hartile de pe net , bun ,bun .

Are toate testerele originale , inclusiv camioane , elde baza este programator de soft.

Are soft oficial pt care plateste licenta, nu copiaza hartile de pe net , bun ,bun .

Are toate testerele originale , inclusiv camioane , el de baza este programator de soft.

 

P.s bucuria mare este ca nu am fum deloc, harta este fix ca cea originala , doar cu 20% peste stoc, am vazut si graficele , sunt identice insa la alte valori.

 

Apropo , m-am mirat ca masina era limitata la 250.. desi nu am atins niciodata viteza asta.

Edited by Krebs

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cine e baiatul ala si cat te-a costat?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ai umblat la cai da' la frane..?

 

nu te gandi o sa sa alerg ca pe circuit.. asa cum frana pana acum de la 100 asa o sa franeze si acum , pe mine ma incanta caci acum masina pare cu 500kg mai usoara , nu ca o sa merg cu 200+ si nu o sa am frane.

Cine e baiatul ala si cat te-a costat?

aici se intampla lucrurile , pretul meu nu a fost cel real , ma cunosc cu tipu de 10 ani aproximativ si habar-n-aveam ca se ocupa si de resoftari.

 

https://www.facebook.com/Megatron-Electronics-Diagnoza-Auto-Profesionala-Service-Auto-1600681270156760/?fref=ts

 

o poza de zilele trecute si gata pt azi ,asadar,  de la Ranca :

 

 

20638392_1446729252061601_79925795420455

Cand ai lovit portiera bre?

 

 

trebuie revopsita total , probabil la anul.

Edited by Krebs

Share this post


Link to post
Share on other sites

Asa am zis si eu la fostele masini, ma rog la cele la care le-am facut resoftare..Ideea e ca pe aceeasi distanta creste viteza mult mai repede ca inainte iar cand vine vorba de franarem pe aceeasi distanta trebuie sa o opresti de la o viteza mai mare ca inainte. Sa vezi cum e dupa doua franari consecutive cand franele dau fadeing.

Am trecut prin asta cu focusul care avea 50 de cai peste stock, masina noua, frane noi..

Nu zic sa te apuci sa faci upgrade la frane dar macar discurile si placutele sa fie de calitate, la toate rotile, etrieri verificati, lichidul de frana schimbat.

 

Daca franezi de la 200 de urgenta, sa zicem ca tre sa ajungi undeva la 60, dupa 2-3 franari la fel, franele stock se supraincalzesc si sunt pa..

Edited by MirceaSI

Share this post


Link to post
Share on other sites

ok , nu zic ca nu ai un punct de vedere realist , insa eu nu o sa merg mai repede sau mai tare, o sa merg ca si pana acum

 intamplator franele sunt schimbate acum 1 luna si ceva, acesta resoftare a fost pur intamplatoare , nu o aveam in plan si sincer acum ca am vazut cum merge masina chiar nu-mi pare rau ( nu este o alta masina , insa pare mult mai "tanara" )

Edited by Krebs

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mda, e misto sa-ti redescoperi masina, ca sa zic asa.

Cum e in depasiri?

Share this post


Link to post
Share on other sites

hmmm, de aia parca "zboara" masina lu' paiu'  :ph34r:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bine, cred ca am fost un pic nepoliticos. L-am numit patron, dar de fapt este Chief executive officer.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma bucur ca totusi v-ati inveselit ziua.

N-am zis ca este un om perfect , am zis ca mie mi-a facut treaba buna.

 

In fine puteti sa treceri peste .

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.