Jump to content
Krebs

le troaca de 10 ani

Recommended Posts

mie nu mi se pare ok aia, parca nu are suficient adeziv..puiiiii , mei ..fiecare cu "pasarelele" lui :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

nu stiu ce se intelege prin poze dar diferenta este uriasa live !

 

2ewp0rn.jpg

 

9ssd8m.jpg

 

b5juyv.jpg

 

atw7fa.jpg

 

2whfkhz.jpg

 

 

 

 

si cred ca imi lumineaza si mai bine xenoanele acum 

Edited by Krebs
  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

MiÅŸto. Pacat ca nu pot si eu la fel, la rabla

Share this post


Link to post
Share on other sites

Foarte misto cu sticlele noi. Chiar merita asa ceva pentru ca vei vedea mult mai bine noaptea, deci creste siguranta.

Share this post


Link to post
Share on other sites

ah, am crezut ca e vorba de mine.

 

edit: ai schimbat jantele ?

 

sunt foarte misto astea, ce sunt ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

sunt jantele de iarna :)
 

de fapt cele originale cu care a venit masina , poza e mai veche ,am dat de ea si mi s-a parut haioasa.

 

6uhz.jpg

 

 

 

problema lor ar fi ca sunt cam mici si au et-ul cam in interior , plus ca au 10 ani

Edited by Krebs

Share this post


Link to post
Share on other sites

in poza aia de noapte am avut impresia ca-s de f10 sau ceva de genul asta.

Share this post


Link to post
Share on other sites

80% am refacut atunci cu izolir, dar am mai pastrat si pt tine :P

Cosmin, ce ?!

Share this post


Link to post
Share on other sites

am mai zis...mi-a facut un prieten , ca un serviciu mai mult

 

p.s. nu este vopsita integral , doar elementele afectate..capota ,aripi , iar la aripile de spate s-a dat pe interior cu ceva vopsea groasa ,caci nu s-au pus aparatori de noroi la modelul asta ci un fel de grund ce se cojeste la un momentdat.

Edited by Krebs

Share this post


Link to post
Share on other sites

am schimbat bujiile(aveam doua arse) si filtru epurator(pierdea gaze de ulei pe la garnituri)  , iar daca tot am dat admisia jos ce sa vezi.. pe unde am rupt eu clapetele (ca sa nu se aspire in motor) mi-au ramas tijele infipte cu tot mecanism , iar eu ma gandeam ca e ok asa insa , se pare , ca pierdeam presiunea din admisie pe la doua din ele ... 

 

asadar le-am scos ramasitele si am astupat gaurile , am pus filtru epurator modelul cu decantor (aveam cu filtru de panza) si mare mi-a fost surpriza sa constat ca masina trage mult mai bine si ca nu mai scoate fum deloc in blana.. drept urmare i-am facut si o baie la motor care arata.. apocaliptic

 

12096439_906503952750803_793254469842356

 

12088415_906503902750808_433920863897140

 

12105767_906503912750807_303422028359669

Edited by Krebs
  • Upvote 3

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cat costa epuratorul ala cu decantor, puiule. Am un e46 fl 2002 tot de 150 cp care da fum doar la accelerare puternica. Am curatat admisia egr ul etc. Nu mai da ca la inceput, da putin acum dar tot nu mi place. Zici ca daca inlocuiesc epuratorul scap de tot de fum?

Share this post


Link to post
Share on other sites

In jur de 160 lei, am schimbat mai in vara la un preten. Parca atat a dat pe el.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pai si are treaba cu fumul la accelerare brusca? Adica il reduce daca pun din asta cu decantor?

Share this post


Link to post
Share on other sites

eu aveam pierderi de gaze pe la filtru epurator si admisie pe unde intra clapetele (le-am retezat si au ramas doar betele , astea ieseau la talpa inspre exterior) 

 

acum dupa ce am pus epurator modelul cu decantor si am reparat pierderile de la clapete (pierdeam pe la doua din ele) , masina trage si mai bine si nici fum nu mai da in blana .

 

e posibil ca masina ta sa fie resoftata si sa aibe probleme pe partea de amestec , insa daca ai modelul cu filtru iti recomand sa pui d-asta nou cu decantor , la mine problema era la carcasa care nu mai era plana ci putin indoita in doua locuri.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.