Jump to content
Sign in to follow this  
dy2

PS3, PS4, XBOX, PC

Recommended Posts

Pai in momentul in care ai inca un disc cu acelasi joc, unul din ele e redundant  :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Redundant nu înseamnă repetitiv. Deloc. Am observat ca multă lume folosește cuvântul redundant în sensul de repetitiv, dar nu asta înseamnă.

De asta îl întreb pe WLF cum devine un joc redundant.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nicidecum. Redundant e sinonim pentru rezerva, backup. Vine din engleza, unde se scrie la fel.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pai Watch Dogs zici ca e un GTA. Toate jocurile astea sunt niste GTA-uri evoluate. Si Assasins Creed e cam la fel, o lume medievala in loc de lume moderna, nu cumperi mitraliere, cumperi sabii, nu tragi cu pusca, dai cu sabia etc. Nu mai am rabdare.

 

 

Sandbox. E deja un gen.

 

Cum sa mai faci in 2013 un joc asa cum erau alea de dinainte de seria GTA?

Sa nu poti conduce vehicule, sa nu poti dezvolta personajul, sa fie totul liniar, sa nu poti interactiona deloc cu mediul?

 

Oricum e foarte tare seria AC. 

Redundant nu înseamnă repetitiv. Deloc. Am observat ca multă lume folosește cuvântul redundant în sensul de repetitiv, dar nu asta înseamnă.

De asta îl întreb pe WLF cum devine un joc redundant.

Cei mai multi oameni cunosc acest cuvant ca un sinonim al inutil, nu repetitiv.

Edited by Bogdan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nicidecum. Redundant e sinonim pentru rezerva, backup. Vine din engleza, unde se scrie la fel.

 

Nu e vorba de rezerva. Pai CRC se refera la rezerva? O verificare de redundanta intr-un sistem se refera la rezerva?

Share this post


Link to post
Share on other sites

mama deci ce draci am... am sunat la altex sa vad ce-i cu precomada mea ca nu am primit confirmare nici azi si ce sa vezi, desi scrie clar pe site ca e disponibil din 29.11.2013, acum cica de fapt in primul trimestru din 2014... pai sa va iau la palme cu toporul peste capu' pulii de gaozari oropsiti, eu ma bucuram ca peste 10 zile am consola si pwla-n fara, ia cu ... si cacat. Na.

 

deci probabil prin martie la cum vad ca sta treaba.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nu e vorba de rezerva. Pai CRC se refera la rezerva? O verificare de redundanta intr-un sistem se refera la rezerva?

Redundanță (din engleză redundancyfranceză redondance) este un termen cu diverse accepÈ›iuni, în funcÈ›ie de domeniul în care se aplică.

  1. ÃŽn comunicare, redundanÈ›a reprezintă un surplus de informaÈ›ie, menit să asigure exactitatea transmiterii unui mesaj, uneori È™i un defect stilistic constând în abundenÈ›a inutilă de cuvinte È™i expresii la redarea unei idei.
  2. ÃŽn informatică, redundanÈ›a reprezintă un excedent de semnale pentru transmiterea fidelă a unei cantități de informaÈ›ie
  3. ÃŽn tehnică, redundanÈ›a reprezintă introducerea de dispozitive suplimentare față de cel de bază, care să asigure funcÈ›ionarea unui sistem în cazul când primul sau altul dintre dispozitivele cu aceeaÈ™i funcÈ›ie a ieÈ™it întâmplător din uz.

 

http://ro.wikipedia.org/wiki/Redundan%C8%9B%C4%83

Share this post


Link to post
Share on other sites

pole, suna la ceva prieteni de prin us sa iti faca precomanda, daca vrei consola anul asta.

Edited by dy2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sau din vestul Europei, pana in Polonia, care o sa primeasca PS4 odata cu noi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

bai deci sa moara cardan, daca eram fata in fata cred ca dadeam un pumn in fara.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pai da frate, este un element repetitiv. O mica bucatica de cod este adaugata datelor transmise, si apoi pentru verificarea lor, ca sa nu pierzi timpul cu verificarea intregii informatii, verifici doar redundanta, adica acea parte de cod care se repeta in fiecare data. CRC, cyclic redundancy check. Cand o gasesti lipsa, inseamna ca datele n-au ajuns corect la destinatie.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pai ce vina au ei? E decizia Sony.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pai ce vina au ei? E decizia Sony.

 

iti zic eu ce vina au ei, ca ei, scarbavnicii imputiti, jartelele dracului, afiseaza la ei pe site, disponibil din 29.11.2013 si in clipa asta, desi nu este adevarat.

 

pai eu ce plm, cumpar de la sony ? am facut comanda pe site la altex, in baza unor info publicate acolo, normal ca le fac blesteme pana la stranepoti sa n-aiba parte de fara nici pe lumea ailalta.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mda, cam ai si tu dreptate. Rares, PM lui WLF  :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Rares, daca faci pe prostu, ramai asa, sa stii.

 

Am explicat mai devreme, ori ca joci AC, ori ca joci GTA, ori Skyrim, ori Red Dead Redemption este exact acelasi lucru la baza doar diferit ca aspect. Faci exact aceleasi lucruri in toate doar in alte conditii.

Share this post


Link to post
Share on other sites

WLF, hai sa detensionez putin atmosfera. Imi faci impresia ca lucrezi in IT, ceva pe parte de soft, oriunde in lantul cinematic. Daca imi confirmi, iti spun si cum am tras concluzia asta  :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zyz, asa am vrut sa ii explic si lui Dydoi cum sta treaba cu virusii si era sa ma trezesc cu plangeri la politie, tot de la un argument pe teme informatice. Asa ca mai bine nu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.