Jump to content
Sign in to follow this  
dy2

PS3, PS4, XBOX, PC

Recommended Posts

Mda, calitatea imaginii cam slaba dar adrenalina buna, poate ma supar si iau jocul pana la urma.

putine jocuri la rezolutie decenta, pe ps3, sa speram ca nu va fi la fel pe ps4/

 

siyr.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

apropo de imagine, ma uit acum la nadal - granollers pe digi 2 hd se vede plasa din spatele careia se filmeaza in timp ce pe digi2 fara hd parca nici nu e acolo.. 

Edited by Krebs

Share this post


Link to post
Share on other sites

Last of Us, are grafica super ok de exemplu, insa si un story de am ramas tampit. excelent realizat absolut tot la jocul ala, il voi juca 100% din nou eu zic ca e jocul anului 2013.

 

Bine, asa si Crysis are grafica ok, insa te pisi pe el de story, mai bine joc Resitance 3.

 

Asa ar mai fi Uncharted 3 cu super visual, astept cu nerabdare Uncharted 4.

 

PS: Krebs, ai avut dreptate cu Sniper, e ultra boring si ma seaca maxim ca timpi de salvare sunt de cacat, gen mor acum si tre sa reiau 20 d eminute de joc apoi, pai hai sictir zic.

Share this post


Link to post
Share on other sites

"Ma plictisesc cu jocurile. Cred ca o sa sterg topic-ul."

 

pm de la similea

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

zi-i lu' Smi ca e unu' misto, SIMS, cred ca are si versiunea pt tableta.

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

N-au fost niciodata bine optimizate GTA-urile pentru PC. Daca nu se dezic, o sa ai nevoie, intr-adevar, de un Alienware ceva  :D Eu m-am obisnuit cu el pe PS3.

Share this post


Link to post
Share on other sites

daca or sa arate jocurile pe ps4 cum arata bf4 pe pc rulat in 64 , atunci o sa fie un pas inainte.

 

gta V arata senzational pe 360 si se misca destul de ok, chiar cred ca este ultimul joc de amploare creat pe oldgen, cred ca o sa fie nevoie de un super pc ca sa mearga si sa se vada decent , sigur nu o sa-l optimizeze astia atat de bine ca si pe console.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sunt curios de Call of Duty Ghosts XBOX360 ,  cred ca il incerc mai pe seara.

Share this post


Link to post
Share on other sites

bai nene, eu nu mai intyeleg nimic, am gasit un articol in care zice ca merg jocurile de ps3 pe ps4.

 

http://www.arenait.net/2013/06/12/e3-detalii-despre-ps4.html

 

pana la urma cum sta treaba, ca scrie cineva in commment: "Jocurile de ps3 nu vor rula pe ps4. Se vor putea folosi jocuri deja rulate pe o alta consola.", ce inseamna asta ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

E vechi articolul si cine stie pe ce surse - June 12, 2013

Share this post


Link to post
Share on other sites

dar eu chiar ma enervez foarte tare pe chestia asta, am o gramda de jocuri pt ps3, ce fac, stau cu 2 console ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nu numai, chiar si jocurile noi vor aparea pentru ambele console, pentru ca in continuare numarul utilizatorilor de PS3 va fi foarte mare.

Share this post


Link to post
Share on other sites

este genial SP-ul COD Ghost ,genial !  :wub:

 

texturi decente , story misto..inceputul genial ca si mediul inconjurator !

 

trebuie instalat si hd texture de pe dvd 2 ca sa fie grafica cat mai ok.

 

 

or sa mearga jocurile ps3 pe ps4 prin gaikai , iar jocurile astea noi se pot upgrada de pe ps3 pe ps4 pt doar 10 dolari (daca iti faci cont de us ) 10lire daca faci cont de UK , practic joci cu discurile de ps3 pe ps4 dar platesti upgradeul.

 

daca arata atat de ok pe 360 cred ca o sa fie criminal pe ps4 ghost , abia astept consola 

Edited by Krebs

Share this post


Link to post
Share on other sites

ce-i aia GAIKAI ? nu inteleg ce vrei sa scpui cu upgrade-ul

Share this post


Link to post
Share on other sites

pai si plm, joc streaming sau cum ? ma rog, cred ca varianta de a plati ca sa pot juca anumite jocuri de ps3 pe ps4, este cea mai ok. 10 dolari nu e mult per joc de upgradat.

Share this post


Link to post
Share on other sites

This service has not been explicitly outlined or confirmed by Sony, but Dave Perry, Gaikai's founder, has stated that Gaikai's technology "is so advanced that some day we could easily [run] PS1, PS2, PS3 and the PS Mobile games on any device, including the PlayStation 4. Ar fi super fain daca l-ar confirma, dar eu cel putin nu stiu nimic sigur deocamdata. Krebs, ai ceva informatii in plus ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

eu efectiv nu inteleg cum functioneaza treaba asta.

 

deci:

 

eu am sa zicem Battlefield 3 da ? buuun, cumparat original tot ce trebe.

 

asa, cumpar PS4 si vreau sa joc BF3 pe PS4. Cum functioneaza efectiv treaba ? ca prin gaika asta, nu bag discul in ps4 ci il joc cumva pe streaming.

 

cum dovedesti ca l-ai platit deja ? cum stie gaika ala ca eu l-am cumparat din magazin ? prin codurile alea de activare on line ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pai bagi BR-ul cu jocul PS3 in PS4 si downloadezi pachetul pentru PS4 de pe net. BR-ul il folosesti doar pentru confirmarea autenticitatii jocului.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.