Jump to content
Sign in to follow this  
dy2

PS3, PS4, XBOX, PC

Recommended Posts

Sa-mi bag, ce avion de volan e asta ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ehe, misto. Dar nu cred ca te poti apropia ca pret. Bine, nici de Fanatec nu te prea poti apropia  :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

apropos, a aparut angry birds star wars 2, iar stau pe buda cu orele.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ehe, misto. Dar nu cred ca te poti apropia ca pret. Bine, nici de Fanatec nu te prea poti apropia  :P

fanatec e mai scump tocmai am intrat pe site-ul lor, un volan din ala te duce cam 1000 de lire

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da, sunt foarte scumpe, pentru niste jucarii. Si oricum, fara un simulator adevarat, sunt bani aruncati. 90% din "simulatoarele" de pe piata sunt arcade-uri.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Am inteles ca a aparut Assasins Creed Black Flag. Vad ca pentru console deja este pe filelist, sper sa se grabeasca cu versiune de PC ca n-am chef sa ma agit sa modez iar XBOX-ul.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nu mai cumpar nimic pentru PS3; astept PS4, ar trebui sa fie foarte mare diferenta, luand in considerare specificatiile. Sunt curios cum o sa se miste GT6.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sa speram. Oricum, deocamdata o sa pastrez si PS3-ul. Nu ma pot plictisi de GTA 5  :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

mie mi se pare foarte imbecil ca nu voi mai putea juca jocurile pt PS3, pai eu am cred zeci de jocuri pt ps3 si pe unele le-as mai juca din nou, dar nu vor mai merge pe ps4. idiotenie.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nici nu mai iau tv aici, nu isi are rostul dupa o experienta hd cu proiector.

 

daca consola nu scoate jocul hd degeaba.

 

marea majoritate a jocurilor de pe ps3 si 360 sunt 720p ..ce sa mai vorbim de 1080p  , asa ca eu nu-i vad utilitatea, decat cu noile console care promit un fullhd la 60fps la ceva jocuri (asta in cazul ps4, xbox one nu se incadreaza..) sau pc high-end

 

mi-am luat un tv mare si abia acum am realizat ca jocurile rulau in rezolutii mici pe 360 , la un tv de 65 nu-ti dai seama.

Edited by clona

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pole, nu esti singurul care se plange de mizeria asta de marketing. Sunt jocuri pe care o sa le scoata si pentru PS3 si pentru PS4. Despre Xbox One nu cred ca are rost sa vorbim, e din start devansat de PS4 (chiar si fara "feature-urile" la care deja a renuntat Microsoft).

Share this post


Link to post
Share on other sites

daca consola nu scoate jocul hd degeaba.

 

marea majoritate a jocurilor de pe ps3 si 360 sunt 720p ..ce sa mai vorbim de 1080p  , asa ca eu nu-i vad utilitatea, decat cu noile console care promit un fullhd la 60fps la ceva jocuri (asta in cazul ps4, xbox one nu se incadreaza..) sau pc high-end

 

mi-am luat un tv mare si abia acum am realizat ca jocurile rulau in rezolutii mici pe 360 , la un tv de 65 nu-ti dai seama.

 

 

 

Eu scriam din propria experienta puiule.

Lasa teoria de pe net, mergi si joaca undeva pe un proiector fullhd, jocuri de pe ps3, apoi revino cu comentarii, o sa vezi ca nu-i dracul chiar asa de negru precum il faci  :D

 

Si da, pentru  ce se anunta la PS4 o sa fie de vis proiectorul.

Edited by dy2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Asta doar pentru ca un proiector nu poate oferi acelasi sharpness ca un TV. E o iluzie. Atata timp cat nu ai semnal full HD, poti sa ai si IPS si proiector, nu conteaza.  :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

ZyZ, am jucat pe lcd 32", plasma 50" si am ramas la proiector fullhd. Nu doar pentru jocuri.

Personal, nu ma mai intorc la tv daca am de ales.

Share this post


Link to post
Share on other sites

@dy2: te cred, si eu as face la fel. Nu pentru ca ar fi rezolutia mai mare, ci pentru ca size matters  :D

 

@viper05: e mult de discutat pe subiect, vorbim pe niste review-uri cand ma intorc din oras, sa vad ce parere ai si tu

Share this post


Link to post
Share on other sites

pt mine conteaza rezolutia , nu marimea.

 

asa ca astept ps4 prin aprilie, la noi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

eu nu am nici o parere zyz, incerc si eu sa aflu mai multe, sunt setat pe ps4 mai mult din cauza pretului

Share this post


Link to post
Share on other sites

pt mine conteaza rezolutia , nu marimea.

 

asa ca astept ps4 prin aprilie, la noi.

 

Ce treaba are marimea cu rezolutia, in contextul tau?

rezolutia la proiector este 1920 x 1080 sau daca vrei, 1080p.

marimea o pot regla de la 40" pana la 300".

PS3 reda ok pe 1080p, folosesc pentru blu ray, videoclipuri, browser si jocuri.

Ai si tu dreptate, jocurile mai vechi se vad ca pixu` din cauza rezolutiei, dar cele la 720p se vad ok. 

Abia astept si eu sa apara PS4, cu ocazia asta o sa maresc colectia pentru ps3 la preturi mult mai mici :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.