Jump to content
KIP

Brainstorming dezvoltare forum.

Recommended Posts

Mie imi place si asta, sa fiu sincer. Fonturile sunt din alt film, dar in rest e fain.

Share this post


Link to post
Share on other sites

De ce atunci cand vreau sa atasez un fisier imi apare "Utilizat 4.88MB din cota 4.88MB de încărcare globală (Max. mărimea unui fișier: 3.11KB)"?

Share this post


Link to post
Share on other sites

E pusa o limita pe upload-uri ca sa poata si Similea sale  acceseze de pe tableta. Inca n-are 4G la el acolo si e mai greu  :D

Share this post


Link to post
Share on other sites
mimima, on 14 Nov 2013 - 18:04, said:mimima, on 14 Nov 2013 - 18:04, said:mimima, on 14 Nov 2013 - 18:04, said:mimima, on 14 Nov 2013 - 18:04, said:mimima, on 14 Nov 2013 - 18:04, said:mimima, on 14 Nov 2013 - 18:04, said:mimima, on 14 Nov 2013 - 18:04, said:

De ce atunci cand vreau sa atasez un fisier imi apare "Utilizat 4.88MB din cota 4.88MB de încărcare globală (Max. mărimea unui fișier: 3.11KB)"?

Spatiul de stocare alocat fiecarui utilizator a fost marit la 50MB.

Vom mari aceasta limita in functie de cum evolueaza cerintele. Sau vom face un storage separat pentru fisiere, in cazul in care e necesar si mai mult spatiu. Spatiul de stocare este ieftin, asa ca ne putem extinde oricat e necesar.  In nici un caz nu vreau sa ajungem in situatia de a fi nevoie sa se stearga fisierele vechi ca sa aiba loc cele noi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Paul, poti sa schimbi te rog favicon-ul ?

Niciodata nu stiu care e forumul atunci cand am npemii de tab-uri deschise iar favicon-ul actual n-are nici o noima cu bmw-ul.

 

Ma rog, e doar o sugestie.

Share this post


Link to post
Share on other sites

lol, exact la asta ma gandeam si eu. Pe de alta parte nu le incurci daca ai mai multe pagini cu sigla bmw deschise.

Edited by Laur

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ar merge impartita sectiunea la seria 3 pe modele, macar pentru DIY-uri, as vrea sa mai bag cateva.

Edited by Laur

Share this post


Link to post
Share on other sites

O varianta ar fi ca toate DIY sa fie adunate intr-un singur forum, impartit intai pe sisteme (frana, directie, motor, cutie de viteze, etc.), dupa care pe modele de masini.

 

De genul:

Sistemul de franare

 -Schimbare discuri de frana la E46

 -Aerisire circuit frana la F10

 

Sistemul de directie

 -Reglare directie la E60

 -Schimbare bieleta antiruliu la E39

 

Ar avea avantajul ca sunt grupate la un loc toate DIY. Ar fi mai usor de urmarit. Mai ales ca multe operatii se fac similar la mai multe modele.

 

E o propunere doar.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Am schimbat favicon.

Daca nu apare cel nou trebuie facut un clear cache la browser.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Am dat clear cache dar faviconul e acelasi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nu e contrastul prea stralucit, dar o sa incerc sa-l mai corectez.

Share this post


Link to post
Share on other sites

E misto cel nou, bravo. Si bannerul e fain, dar nu ma impac cu fontul.

Share this post


Link to post
Share on other sites

O varianta ar fi ca toate DIY sa fie adunate intr-un singur forum, impartit intai pe sisteme (frana, directie, motor, cutie de viteze, etc.), dupa care pe modele de masini.

 

De genul:

Sistemul de franare

 -Schimbare discuri de frana la E46

 -Aerisire circuit frana la F10

 

Sistemul de directie

 -Reglare directie la E60

 -Schimbare bieleta antiruliu la E39

 

Ar avea avantajul ca sunt grupate la un loc toate DIY. Ar fi mai usor de urmarit. Mai ales ca multe operatii se fac similar la mai multe modele.

 

E o propunere doar.

 

E bine si asa, dar eu gandesc din perspectiva unui detinator de un anumit model. Adica intru pe forum de e E60 de exemplu si acolo gasesc si ce imi trebuie si ce nu-mi trebuie, dar pe care le-as putea face pe viitor. Asa cum e acum la seria 3 e mai dificil de vazut care sunt doar pentru e90.

 

Bine, era tot o propunere.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Aia cu born intelligent e din alt film. Nu vad legatura cu BMW, cu forumul sau cu orice altceva. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

N-are legatura cu un forum. Vrei sa zici ca toti utilizatorii unui forum sunt neaparat inteligenti?

Suna prost, se potriveste ca nuca-n perete.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nu vad legatura cu BMW, cu forumul sau cu orice altceva.

Normal.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.