Jump to content
Laur

Sfaturi masini puse la vanzare in tara si nu numai

Recommended Posts

Hai frate, de la punctul 6 încolo e de tot circul ce si cum scrie. Trebuie sa ți asumi ca samsar toate discuțiile inutile. Ca in politica, trebuie sa te oprești de fiecare data sa dai aceleași explicații la microfon. Nu iti convine, lasa pe altul cu nervii mai tari. Gen jet cu 'arfele alea obosite de mimoză.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bai nu ma intereseaza tampeniile, nu la aia ma refeream, ci la acoperirea aspectelor astora de cacat cand te suna toti retarzii si te iau cu iti dau atata boss, hai ca acuma vin si iti pun cashu in mana boss. Pisamas pe cashu lor.

Share this post


Link to post
Share on other sites

si io ma pis pe harfete din astea de printesa de cartier, in special pe texte "nu deranjati inutil", mars ba clontz, daca nu vrei sa fii deranjat inutil, nu trebuia sa te nasti.

 

ar trebui sa comentez si ca e analfabet patentat, dar deja asta de ceva obisnuit in ziua de azi. Auzi, imi da mie indicatii comportamentale si cum sa nu deranjez la telefon, o chiftea obosita. Toti samsarii astia au niste figuri de zici ca-s cel putin board members la google.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Si la Microsoft, se trag de sireturi cu Bill.

 

Prea multa istorie a scris ala acolo. Scurt, concis si fara plictiseala era ideal.

Edited by jeezy

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da, bravo, si KIP punea anunturi din astea si vindea pe banda rulanta.

Share this post


Link to post
Share on other sites

eu nu inteleg cum ... mea, in 2016, un producator hata premium si culmea, primul care a pus xenon pe o masina de serie, inca vinde modele care standard vin echipate cu faruri pe bec "halogen", inventat in 1962, la propriu in 1962.

Share this post


Link to post
Share on other sites

da, iar fata de MB C Class generatia actuala nici nu exista complaratie, Mercedesul ala e absolut superb fata de chifteaua asta.

 

Mie imi place C Class-ul mai mult decat F10-le oricum,

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eu de cand tot urlu ca f30-ul e un cozonac urat si probabil prost? Si la fel si mini-f30-ul, adica seria 1. Au reusit in sfarsit sa faca e90 sa para frumos: urmatoarea a iesit la fel de urata, dar împopoţonată

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

 

Completare: Am mers luna trecuta cu un F10 520d de 185cp. M-am urcat cu regret ca ma gandeam ca dupa experienta asta o sa-mi displaca masinile mele. Bai baiatule, trage ok masina, dar cand stateam la semafor si m-am trezit ca vibreaza podeaua din cauza motorului, mai ceva ca la e46 ala de 136cp am zis c-o iau cu capu'! Si masina nu era troaca: 90.000km reali, tocmai ii facuse revizia...l-am intrebat pe proprietar daca nu cumva are vreun tampon rupt la motor sau ceva buba. Omul a zis ca numai ce o scosese de la revizie si verificat tot (maniac sa nu scartaie nimic la masina). Bai frate, compar cu 1.5dci de pe clio al nevestii, ca daca il compar cu golfu alor mei sau cu a8-ul, is mega-nesimtit (nu compar cu e34, ca ala e benzina si 6 copii la masa): pai in plm, clio ala e o mare linistita pe langa cum face f10-le ala. Concluzia: o masina care nu mi-a spus prea multe. Design frumos, performante ok-ish (pentru bmw asta e dezamagitor, dar totusi era doar un 2.0d pe caroserie de 5), confort ZERO (iar asta conteaza MULT pentru clientul de 5-ar)- nu puteam vizualiza decat cum incep sa se desfaca suruburile din cauza vibratiilor.

Concluzia 2: asa vechituri si "troace" cum se spune ca sunt, imi iubesc masinile :wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

4 pistoane? si tu cat "rafinament" vrei de la motorul ala.

 

orice ai face, e ceea ce e.


si cred ca esti si putin poetic azi. ma indoiesc ca te legana in scaun.

Share this post


Link to post
Share on other sites

4 pistoane? si tu cat "rafinament" vrei de la motorul ala.

 

orice ai face, e ceea ce e.

 

si cred ca esti si putin poetic azi. ma indoiesc ca te legana in scaun.

Clio 1.5dci are v12? Golful 1.9tdi pd e si el vreun v8??? Ideea e ca in Clio nu am vibratiile pe care le avea 520d ala, ca sa nu mai vorbesc de 1.9tdi care se pisa pe 1.5dci

PeSe: clio 1.5dci pret nou 13-14k euro, bmw f10 520d de la 50k in sus...

Si nu fi curvuţă: amandoi stim ca leganatul in scaun e de la tangaj cand turezi motorul si ala e misto. Asta vibra podeaua. La modul ala urat

 

 

:o :o :o omfg omfg omfg! Ifics a folosit semnul intrebarii!!!

Edited by MAS

Share this post


Link to post
Share on other sites

ma rog, cand o sa am bani de luat masina, eu vreau un E-class modelul asta nou, am renuntat la ideea de f10. ce plm, mercedes n-am avut niciodata :)

 

imi plac modele actuale ale astora de la MB de inebunesc, sunt perfecte, dupa gustul meu cel putin.

Share this post


Link to post
Share on other sites

ma pis pe ele, eu merg cu cielo. nu vibreaza deloc.

 

mai nene, nimeni n-o zice, da' cuvantul critic in toata postarea aia e "nevestii".

 

si de ce plm n-am fost si eu invitat, imbrac costumul ala doar la inmormantari.

Share this post


Link to post
Share on other sites

si de ce plm n-am fost si eu invitat, imbrac costumul ala doar la inmormantari.

Nu mai erai si oricum n-ai bani. Uiti ca eu is pe interes?

imbrac costumul ala doar la inmormantari.

O sa afli cand va fi cazul :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

MAS, exagerezi rau. Daca Golful ala 1.9 TaDaI nu trocane si vibreaza exact ca un tractor eu il mananc cu totu.

 

Apoi sa compari Clio si Golf cu f10 e foarte deplasat. Acum, nu e f10-le vreo mare inginerie pe 4 roti dar nu exista termen de comparatie, la fel cum si preturile sunt total diferite.

 

In schimb, e foarte adevarat ce zice Dan, sunt tot mai multi putiferi dinastia rupti de foame care isi cumpara "5ar, pentru ca Valoare".

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

MAS, exagerezi rau. Daca Golful ala 1.9 TaDaI nu trocane si vibreaza exact ca un tractor eu il mananc cu totu.

 

Apoi sa compari Clio si Golf cu f10 e foarte deplasat. Acum, nu e f10-le vreo mare inginerie pe 4 roti dar nu exista termen de comparatie, la fel cum si preturile sunt total diferite.

 

In schimb, e foarte adevarat ce zice Dan, sunt tot mai multi putiferi dinastia rupti de foame care isi cumpara "5ar, pentru ca Valoare".

Eu compar vibratiile care se simt in masina. Singurul F10 cu care am mers a fost 520d ala si vibra urat de tot, incomparabil mai tare decat TeDeIiii-ul alor mei

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nu mai erai si oricum n-ai bani.

 

 

foarte adevarat. viata greu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

ma pis pe ele, eu merg cu cielo. nu vibreaza deloc.

 

 

Vrem un video 0 - 160 km/h si 100 - 200 km/h. Platesc.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Te plateste mah, ej nebun? Pune pe unu sa te-mpinga cu e38u pana la 200!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

ahaha. nu trec de 100 bre :D.

 

are 20 de ani.

 

Pui v8-ul de pe seria 7. Apropo, mai ai 7-le ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cum sa nu. Chiar luna asta se fac 5 ani.

 

50000 de km am facut cu el. Deci mai nimic.

 

are una alta de reparat anul asta, da' gandindu-ma bine, nu m-a necăjit niciodata.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.