Jump to content
SLY

Petrolhead: Topicul pasionatului de automobil/motociclism/barci cu motor/autocamioane

Recommended Posts

Te pisi pe ele de comentarii. Toti partarii viseaza, 10% n-au schimbat macar un filtru

 

galerie de peluza

Share this post


Link to post
Share on other sites

Asta e parerea ta.mulți dintre cei care se declara dezamagiti sunt tocmai posesorii de supra veche,dintre care probabil ar fi si potentiali clienti.

 

In state cel putin e unul dintre cele mai modificate modele sport de import,vorbim de zeci de mii de dolari.

 

Cocalari care sa cumpere modelul nou se vor gasi probabil,nu contesta nimeni.

 

Eu unul o consider un fail.

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

da, au pus poze cu taloanele

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tu esti un fel de gica contra.n ai nici un fel de argumente.zi i ca ti place tie si sanatate,pe mine oricum nu ma convingi

 

Un 2jz de 1000cp valoreaza de 5 ori mai mult decat cotarca asta.n ai cum sa vii in 2020 cu o masina de sub 400cp si transmisie automata,facuta din bucati pe principiul ieftineala las ca merge si asa,mai ales la segmentul pe care vrea sa intre.

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da. Esti sef de proiecte la vreun gigant international si ai experienta pe care te poti baza.

 

Tu crezi ca Toyota e condusa de vreun Nicolae Ceausescu? Ce zice unul fac toti si gata?

 

Nu caut sa conving pe nimeni, ca nu ma ajuta cu nimic, doar ca mi se pare penal sa lansezi niste afirmatii sustinute cu ce zic unii prin comentarii pe iutub.

 

Edited by Scufi

Share this post


Link to post
Share on other sites

Am si eu dreptul la o parere boss.nu e penal deloc

 

Daca o masina consider ca e de cacat,asta e.nu trebuie sa fii inginer la toyota sau nici macar sa ai instrumente de masurat aeru cu precizie ca tine.

 

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Poate am inteles eu ceva gresit 😲

Edited by Scufi

Share this post


Link to post
Share on other sites

Exemplul cel mai bun la “invieri” e nissanul gtr, dupa 10 ani au scos un model si mai bun, ala era scopul, sa depaseasta era R34.

ah, da, se pisa violent pe multe exotice

Edited by jeezy
  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pai asta a urmarit si toyota pana la un punct dupa care s au pierdut pe drum

 

Cererea pentru reinvierea modelului era imensa,ca si in cazul skyline/gtr

 

Diferenta e ca spre deosebire de nissan care a conceput o masina cu totul noua si cu posibilitati imense de dezvoltare aftermarket,toyota a optat pentru o solutie low cost si fara implicare serioasa 

 

Motorul bmw se poate dezvolta,dar este in liga copii si juniori fata de gtr.

 

Si referitor la ce zici jeezy,ca gtr se pisa pe multe masini supersport e adevarat,dar nu masina stock.masina stock e foarte tare,dar ce e mai smecher in strategia nissan,e faptul ca au scos pe piata o masina cu posibilitate foarte mare de dezvoltare pt viitorii clienti,cred ca peste 90% din cumparatori o iau ca sa i dubleze/tripleze puterea de fabrica,ceea ce e cam greu de facut cu supercar urile traditionale fara investitii enorme

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da, sunt de acord cu tine ca multi o cumpara pentru potentialul de a ii creste performantele. 

Ce am avut sa subliniez e ca au o baza super buna, stock e beton masina, upgradata e avion.

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 5/14/2019 at 12:07 AM, Scufi said:

BMW Supra

 


Mie-mi place masina insa da , F@ck the legend supra :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sint curios de reinvierea lui calibra, va fi ceva f misto.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nu cred ca apare, cel putin nu prea curand. Nu stiu cat de bine mai sta Opel la vanzari avand in vedere ca GM i-a vandut grupului Peugeot Citroen

  • Like 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Scufi: Plm, eu nu ma pricep la masini in general. La BMW incerc sa invat una-alta, dar chiar n-am treaba cu alte masini.

Insa, cand vezi ca ala arata toate grilele alea de aerisire sunt fake pe Supra aia, nu pot decat sa ma cac asupra ei.

E clar ca fanii aia hardcore care au investit zeci sau sute de mii de dolari intr-o Supra niciodata nu s-ar uita la modelul asta nou pentru ca pare o coaja, o masina facuta cu marketing pe primul loc, iar restul mai la urma.

Adica pui touchscreen-ul ala foarte misto, swipe-swipe - iar, misto tare, insa ce slobozul tarfelor e masina aia in esenta ei? Exact masina generica din 2019, dar cu veleitati sportive.

Edited by Bogdan
  • Like 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

lol ba.

 

Toyota nu vrea sa vanda fanilor ala infocati, ca aia oricum doar supra model 4 viseaza, orice altceva e inferior. iar multi nu au bani de o noua masina.

 

Astia se folosesc de numele Supra sa vanda o masina facuta in parteneriat cu BMW. Daca se strica ceva la ea, cum mare parte din piese sunt BMW nu stiu cum o sa se imparta vina in gura datatorilor de opinie.

 

Cert e ca piesele de schimb mai ieftine, toyota nu-si strica reputatia cu fiabilitatea motoarelor, etc. win win

 

Am mai zis, toyota nu-i condusa de unul de prin videle. isi stiu ei treaba, nu trebuie sa avem noi de grija.

Edited by Scufi

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pai n-am zis ca nu se vor vinde. 100% se vor vinde. Astea sunt decizii calculate foarte atent. 

Doar ca mi se pare de cacat. Exact cum mi se pare de cacat sa ai seria 1 cu tractiune fata, X3 doar cu tractiune spate.
SIgur ca nu conteaza parerea mea, dar am voie sa am si eu parerea mea asta?

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 hour ago, Scufi said:

lol ba.

 

Toyota nu vrea sa vanda fanilor ala infocati, ca aia oricum doar supra model 4 viseaza, orice altceva e inferior. iar multi nu au bani de o noua masina.

 

Astia se folosesc de numele Supra sa vanda o masina facuta in parteneriat cu BMW. Daca se strica ceva la ea, cum mare parte din piese sunt BMW nu stiu cum o sa se imparta vina in gura datatorilor de opinie.

 

Cert e ca piesele de schimb mai ieftine, toyota nu-si strica reputatia cu fiabilitatea motoarelor, etc. win win

 

Am mai zis, toyota nu-i condusa de unul de prin videle. isi stiu ei treaba, nu trebuie sa avem noi de grija.

Doug zice că mașina vine cu garanție Toyota de 5 ani. Tot el explică și de ce gurile alea de aerisire sunt fake. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nu ma uit de ani buni la F1,mi se pare prea plictisitor,da formula asta electrica e moartea pasiunii in forma agravata

 

E ca si cum ai urmari niste aspiratoare sau trimere de tuns iarba

 

O mare parte din placerea unei masini de curse o reprezinta sunetu,cu rahaturile astea electrice incep sa i inteleg pe saracii surzi care se uita la curse.oribil

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Poate la tv e sunetu, desi cand eram mic nu ma uitam pentru asta. Ci ca sa vad cum il bate x pe y.

 

Iar in tribune, ti se dau dopuri de urechi. Deci clar nu pentru sunet.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Un adevărat pasionat are dopurile lui, personalizate, făcute după mulaj.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.