Jump to content
Sign in to follow this  
blue

Telefoane, tablete si alte gadget-uri.

Recommended Posts

da, deci mi s-a blocat mac-ul, dupa app 4 ore de update, nu mai booteaza si apre acest semn. Atat. Mort.

o iau pe urmele lui Dan

post-5-0-64961500-1516811803_thumb.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bag pwla in el de Mac, ca nu am avut ce face acum vreo 2 ani si mi-am luat un MacBook Air si abia daca l-am deschis de vreo 20 de ori de atunci. Am un Dell XPS M1330 de vreo 8 ani si tot ziceam ca se duce naibii si de-asta am luat Mac-ul si surpriza ca al dracului Dell nu a crapat deloc si stau cu Mac-ul in soseta bagat (husa luata pentru el) si nu il deschid decat din an in Paste, acum l-am deschis ca sa fac un backup la iPhone ca urmeaza sa il duc sa imi schimb bateria pe $29 desi am tot amanat in fiecare saptamana programarea, ultima oara trebuia sa ma duc Sambata trecuta dar iar am reprogramat ca mi-am adus aminte ca nu am backup facut la telefon.

 

Cumparasem si o baterie de pe eBay, am toate cacatele de scule pentru a o schimba dar am zis ca promotia de la Apple cu $29 de schimbat bateria e pomana si nu trebuie sa o ratez.

 

Cat despre alte dracii de la Apple gen ceas am zis ca nu stau sa imi incarc zi de zi si ceasul alaturi de tableta si telefon.... tu vezi vreo utilitate la ceasul ala?

Edited by RedCap

Share this post


Link to post
Share on other sites

o fi similea consultant tehnic pe la apple 

Share this post


Link to post
Share on other sites

da deci nu reusesc nici cu boot stick nici cu cd urile de OS. mort. ce plm se intampla bai nene la Apple? si eu ce cur fac ca an nevoie maine de doc de pe laptop

Share this post


Link to post
Share on other sites

unde ai vb ca si eu am nevoie pt mac, sunt in crize

 

nici nu am facut niciodata backup in icloud

Share this post


Link to post
Share on other sites

Si imi doream mult un aifon, ca n am avut niciodata...sa vaz cum e .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Io zic că ban lui Simi măcar până la sfârșitul lunii.

Share this post


Link to post
Share on other sites

spatele din sticla nu e ieftin

 

uram ideea sa il imbrac in ceva, dar o sa ii cumpar o husa de silicon apple saptamana asta

 

e prea alunecos fara

Exista si husa cu sticla pe spate?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nu... lool

Pai la ce bun sticla cu husa peste?

.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Poleeee nu mai vb cu Dan... intai masina, acum tel si urmeaza sigur frigiderul... fugi

 

Hahahaa

Edited by umbrella

Share this post


Link to post
Share on other sites

iPhone-ul meu SE merge, am I that lucky? :lol:

 

Am update la 11.2.5 -PAS pana va linistiti voi, deschizatorii de drumuri :D

Edited by jeezy

Share this post


Link to post
Share on other sites

nu

 

o sa merg maine la noumax ăia. nu am ce sa-i mai fac, am incercat tot ce am gasit pe net. Proasta zi azi.

 

si tot n am descoperit de ce mi se activeaza singur do not disturb la iphone... nu e pe scheduled, pur si simplu, dupa ce se blocheaza ecranul, se activeaza ala, random si nu mai primesc niciun apel, doar fav. desi il inchid din settings. Totusi cred ca s a intamplat ceva la apple si eu belit nasol de tot ultimele update-uri.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ai intrat in modul recovery si ai facut o verificare/reinstalare la OS?

Share this post


Link to post
Share on other sites

da, am lasat laptopul dimineata la istyle Noumax, pardon, am fost acum sa-l iau, cica nu au putut salva nimic, ca nu aveam un anume "time machine" activat si n-au putut face restore. S-a ras tot si s-a reinstalat OS-ul. Nu mai am nimic pe el si oricum nu am inteles ce s-a intamplat, mi-au zis numai balarii.

 

in esenta am platit 421 de lei, pentru o formatare... am crezut ca fac o criza de inima. deci 76 de dolari + TVA, ca nu inteleg de ce preturile sunt in dolari. Nici nu aveam atatia bani la mine.

 

oricum, cea mai proasta saptamana, ever.

 

acum umblu pe la dezmembrari sa caut scut si n-aveti idee cu ce cioreti puscariasi am de-a face.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pai dintr-un mac, daca scoti hardul afara, nu poti recupera datele asa cum faci cu un hard de PC? Ca pur si simplu il legi la alt pc ca pe un stick si iti copiezi ce vrei din el, chiar daca s-a belit windowsul.

Share this post


Link to post
Share on other sites

nu stiu frate, ca d-aia am mers la service, sa imi iau ..., imi bag ...-n ea de viata.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Daca se poate ca la PC, si te-au vazut cu formatatul si reinstalatul OS-ului, sunt niste retarzi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pai dintr-un mac, daca scoti hardul afara, nu poti recupera datele asa cum faci cu un hard de PC? Ca pur si simplu il legi la alt pc ca pe un stick si iti copiezi ce vrei din el, chiar daca s-a belit windowsul.

 

ba da, facea dump la tot hardul si apoi trebuia sa-l ia la puricat 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.