Jump to content

Recommended Posts

trolluen cred ca era numele defapt.

 

substanta activa trolluentina-alchidica

Share this post


Link to post
Share on other sites
Acum 48 minute, Scufi a spus:

trolluen cred ca era numele defapt.

 

substanta activa trolluentina-alchidica

Mama fratiorul sunt doua substante chimice similare umpic diferite la denumire ce imi zoceti voi sa bag .si sunt sanse 6/10 sa mi bubuie motorul dracu :-)),face explozie in instalatie .1200 e un motor nou. Nu ma risc 1200 pun si balamale fly si suspensii hydraulice si schimb si alt filtru de particule ca e 350 da l in masa

Acum 57 minute, Scufi a spus:

trolluen cred ca era numele defapt.

 

substanta activa trolluentina-alchidica

Asta e solutia ? 

A9D28356-41DB-4941-900A-426773E40372.png

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma, care i-ai dat idei sa-mi scrie mie PM?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zi cum ai facut cu deoxigenarea la seria 5 si ce-i recomanzi cu substanta de mai sus din poza

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pole atunci a aplicat suvitarea: asa practic a tras tot jegul din motor si l-a scos prin jigloru principal. Stiu ca zicea ca masina mergea de n-o mai recunostea. Atata de fericit era incat gizi a vrut sa-l baneze de invidie

Share this post


Link to post
Share on other sites

ma rog, daca tot intrebati, am decalotat admisia si am folosit doua furtunase cu inductie accelerata ionica, unul in admisie si unul in turbina, apoi am bagat in rezervor 500ml de fenilacetilena, dar neaparat sa fie rezervolul pe gol, lasi asa sa mearga turat in blana vreo 15 minute, eu am pus o caramida pe acceleratie si cand se incalzeste bine motorul, torni inca 500ml de fenilacetilena direct in motor, pe unde se pune ulei si mai lasi sa mearga turat inca 10 minute. 

 

Merge super curat apoi, daca vrei sa miroasa si frumos, poti sa pui si un dop de Lenor in ulei, ma rog, eu n-am avut lenor, am pus niste odorizant lichid de la airwick, miroase in spatele masinii fix a primavara.

  • Like 2

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 hour ago, Pole said:

miroase in spatele masinii fix a primavara.

Deci probabil acum masina este chiar euro 6! :O

 

in spatele masinii lui gizi miroase a p./la o fi gresit concentratia?

De-ar fi fost și el la Câj, Scufi ar fi mers la aspiratie

Edited by MAS

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 hour ago, Pole said:

ma rog, daca tot intrebati, am decalotat admisia si am folosit doua furtunase cu inductie accelerata ionica, unul in admisie si unul in turbina, apoi am bagat in rezervor 500ml de fenilacetilena, dar neaparat sa fie rezervolul pe gol, lasi asa sa mearga turat in blana vreo 15 minute, eu am pus o caramida pe acceleratie si cand se incalzeste bine motorul, torni inca 500ml de fenilacetilena direct in motor, pe unde se pune ulei si mai lasi sa mearga turat inca 10 minute. 

 

Merge super curat apoi, daca vrei sa miroasa si frumos, poti sa pui si un dop de Lenor in ulei, ma rog, eu n-am avut lenor, am pus niste odorizant lichid de la airwick, miroase in spatele masinii fix a primavara.

 

Merge inlocuita fenilacetilena cu terebentina minerala 80% si dimetilcetona 20%.  

Share this post


Link to post
Share on other sites
17 minutes ago, MAS said:

 

in spatele masinii lui gizi miroase a p./la o fi gresit concentratia?

 

am luat filtrul de la tine bai melteanule, iti amintesti? te-ai gătat in el de Craciun?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dai vina repede pe filtru. N-ai recunoaste si tu ca ai scapat la concentratie mai mult

Share this post


Link to post
Share on other sites

Va rog sa nu parazitati topicul ca va ard.

 

Doar postari ontopic

Share this post


Link to post
Share on other sites

salut,poate a avut cineva problema asta si imi spune ce sa fac,am un e60 3.0D 231cp 2006 cutie automata,cand o accelerez treptat intrerupe si cand pun frana ii da cutia inferioara o accelerez si iar intrerupe,cand merg pe pilot automat la viteza constanta turometrul oscileaza usor si masina nu merge liniar, pe tester am avut erori la filtrul de motorina și clapta de accelerație.... le.am schimbat și tot la fel face.... singura eroare care o mai am acum pe tester e " motor sistem de accelerație electronic (ets)"

Share this post


Link to post
Share on other sites

PM la userul @Pole si @Bogdan unul se ocupa de motor, altul de cutie. @jeezy ii face si resoftare. Are mufa speciala

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.