Jump to content
Sign in to follow this  
iooooooooooooy

Sfat achizitie

Recommended Posts

523i, 2008-2010

 

Automata

 

Eu pe asta as lua-o, in bugetul ala.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Io nici nu mai am masina... daca vreo sa-ti iei bicla... pm pentru recomandari

Si tot pm pentru baitura... iti recomand ceva fin

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ca e90 la 300k o fi mai breaz

La banii aia mai bine iei ceva non premium, dar cu sub 100 000 km.

Ok, am inteles, dezbateri aprige. Dar totusi, recomandari aveti? :))

Da. La buget de 11k, nu-ti lua BMW sau alta marca premium.

Un BMW ca lumea e minim 20k.

 

E60 si E90 ca lumea costa peste 10k, dar sigur nu vrei sa dai atat pentru ca ti se par masini prea vechi.

E60 la 5k e o rapandula jegoasa. E90 la 6-7k o masina care iti va face 150k de probleme.

 

Un F30 misto costa in jur de 20k. F10 la fel. Asta daca vrei masini basic, adica nu super motoare si super dotari.

Share this post


Link to post
Share on other sites

lasa ma copilu' sa traiasca placerile adolescentei, tu la varsta lui aveai 535i.

Share this post


Link to post
Share on other sites

da-mi pm dupa ce ti-ai cumparat-o, ca sa vin sa ti-o iau 

Share this post


Link to post
Share on other sites

lasa ma copilu' sa traiasca placerile adolescentei, tu la varsta lui aveai 535i.

Da. Eram foarte prost si ignorant.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Daca vrei neaparat un BMW, ia un E90 facelift cu N47. 

Ceva la 10-11k. In banii astia gasesti ceva cu CCC, clima automata, piele sau scaune sport din textil, xenon, PDC.

Ceva decent. La astea nu pica mare lucru in afara de distributie. Aia o faci cu 3500-4000 lei cu tot cu revizie completa.

Mai pica uneori cate un injector, kit-ul de ambreiaj si volanta, insa in rest sunt foarte fiabile si trag tare.

 

Sub bugetul asta nu-ti recomand nici un BMW.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Daca vrei neaparat un BMW, ia un E90 facelift cu N47. 

Ceva la 10-11k. In banii astia gasesti ceva cu CCC, clima automata, piele sau scaune sport din textil, xenon, PDC.

Ceva decent. La astea nu pica mare lucru in afara de distributie. Aia o faci cu 3500-4000 lei cu tot cu revizie completa.

Mai pica uneori cate un injector, kit-ul de ambreiaj si volanta, insa in rest sunt foarte fiabile si trag tare.

 

Sub bugetul asta nu-ti recomand nici un BMW.

Ma refer la alte marci, modele ale altor marci. xd

Share this post


Link to post
Share on other sites

Drept sa-ti spun, nu ma pricep deloc la alte masini.

Ia ce gasesti cu istoric complet si sub 100 000 km. Aia conteaza de fapt. Uzura mica si istoric. 

Orice e chilipir e teapa. Cam aia e treaba.

Edited by Bogdan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Loooooooly nu pleca urechea ca o sa ti para rau.... cumpara ce simti... cascxa ochii bine si ia BMW

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma refer la alte marci, modele ale altor marci. xd

Focus ,Golf,Octavia,407, e plina piata,ce plm

Ai ce alege

Share this post


Link to post
Share on other sites

Loooooooly nu pleca urechea ca o sa ti para rau.... cumpara ce simti... cascxa ochii bine si ia BMW

mda, la asta ma gandeam. sa nu regret ca am renuntat la BMW.

Looooooly cati ani si?

18

Share this post


Link to post
Share on other sites

Looooooly daca grasesti e pe mana ta ... o sa te bucuri ca mine si ca Ciupa cand era pustan... senzatia nu ti o ia nimeni

Toyi or sa zica ca toate marcile su sjuns la acelasi nivel... plula nh e asa.

 

Eu sunt foarte beat... si spun adevarul

 

Astia nu vor sa inrti in clubul lor select

 

Te pup

Deci loooooly asta e forum Bmw sibri te pun sa ti iei pejo

 

Nu ti se pare ciudat?

  • Upvote 5

Share this post


Link to post
Share on other sites

v-ati gasit voi, hodorogi batrani, sa-i dati lectii de responsabilitate la 18 ani. 

 

de parca vreunul de aici, voia sa auda de peugeot sau focus dupa ce ne-am luat permisul. 

 

plm

 

si eu nu stiu ce aveti, la 11k isi gaseste un E90 face-lift, foarte misto, ce cacat. Mie ala alb mi se pare ok, mare chestie ca are 300.000 de km, ce sa-ti spun, pai asa au toate care se vand cu km dati inapoi la 120.000 sau cat au pe bord, de parca mai conteaza.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Avea un coleg aici un seria 5 mișto, 3.0d, dotări, navigație, xenon, toate alea.

L-a dat moca.

Share this post


Link to post
Share on other sites

v-ati gasit voi, hodorogi batrani, sa-i dati lectii de responsabilitate la 18 ani. 

 

de parca vreunul de aici, voia sa auda de peugeot sau focus dupa ce ne-am luat permisul. 

Eu recunosc ca eram dobitoc.

Nu spun sa fie responsabil per total. Dar mai bine iei o masina mai fiabila si mai putin uzata si cu diferenta de bani tii cat mai multa p1zda tanara pe scaunul pasagerului in loc sa umbli cu masina in service-uri si sa cheltui bani aiurea.

 

Nu sunt genul plin de regrete, dar clar am luat mai ales decizii proaste in perioada aia.

Principala decizie gresita a fost sa fiu responsabil, sa am relatii stabile. Doamne, ce prostie.

O masina care nu mi se potrivea in care am bagat enorm de multi bani care nu erau ai mei. Consum de 20% in zilele bune. Prost, da' prost rau.

Edited by Bogdan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.