Jump to content
Guest iulianchis323

problema pedala ambreiaj.

Recommended Posts

sigur nu e masina lui Similea ?  :unsure:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Daca esti taximetrist parca nu ti-as mai raspunde. :lol: Exista si exceptii, insa taximetristii sunt in general o alta specie de homo sapiens. Un fel de missing link. Niste creaturi grobiene. 

 

Da, usa se deschide si cand nu mai ai baterie. Bagi cheia in yala (ca la orice usa) si dai de cheie intr-o parte. Parca in stanga pentru deschidere si dreapta pentru inchidere.

 

Daca nu mai ai lichid de frana in vas, s-ar putea sa ai o pierdere lichid pe undeva. Poate pe la cilindrul receptor de la ambreiaj. Trebuie verificat foarte atent.

 

Eu n-as pleca cu masina pe drum asa. Cel mai sigur e sa chemi o platforma. Sau chemi un coleg sa te traga cu sufa.

Edited by Bogdan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Iulian, ai gasit ceva coleg taximetrist sa te traga de sufa? Ai reusit sa duci masina la service?


Iulian este taximetrist, dar sa stiti ca lucreaza din greu. Majoritatea dorm atunci cand el munceste, uitati-va la ce ore posteaza, majoritatea posturilor sunt noaptea intre orele 2:00 - 6:00.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Poate ca lucreaza de noapte si posteaza cand e la volan. 

 

Am vazut ca majoritatea si-au luat tablete.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Poate ca lucreaza de noapte si posteaza cand e la volan. 

 

Am vazut ca majoritatea si-au luat tablete.

 

N-au acces la internet - au nush ce kkt de aplicatie pentru preluare de comenzi si gps, dar acces la net pentru browsing nu au...o cunostinta e taximetrist si m-am jucat cu o tableta din aia si in afar' de aplicatia curului (care este si foarte slaba), nu poti face prea multe cu ea (eventual sa joci un ping pong)

 Sau chemi un coleg sa te traga cu sufa.

ca sa-i modeleze bine masina colegului, mno? :))))) bai cata boala ai pe taximetristi, nene! :LMAO:

Edited by MAS

Share this post


Link to post
Share on other sites

nu stiu cum ai putut sa te abtii mas

 

ai vrut sa zici, ca mai bine il lua la shtanga :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Umbrelloooo! stop blowing ur cover!!! daca astia isi dau seama ca gandim asemanator ne baneaza p-aici! vrei sa ai si tu soarta oropsita si sa urli Allahu Akbar?!  :LMAO:

Edited by MAS

Share this post


Link to post
Share on other sites

N-au acces la internet - au nush ce kkt de aplicatie pentru preluare de comenzi si gps, dar acces la net pentru browsing nu au...o cunostinta e taximetrist si m-am jucat cu o tableta din aia si in afar' de aplicatia curului (care este si foarte slaba), nu poti face prea multe cu ea (eventual sa joci un ping pong)

ca sa-i modeleze bine masina colegului, mno? :))))) bai cata boala ai pe taximetristi, nene! :LMAO:

 

Unii au. Am mers zilele astea cu un taximetrist care avea o tableta cu 3G. Avea internet si idiotul se juca Grepolis la semafor.

 

Da chiar MAS, dar aplicatia aia cand tu selectezi sa vina taxiul acolo unde esti si trimiti informatia catre serverul lor, cum naiba vad aia pe tableta ca s-a selectat adresa respectiva? Pentru GPS nu ai nevoie de net, dar pentru actualizarea aia? Doar nu le vine semnalul pe antena de la statie. :lol:

Or avea o flotila de porumbei calatori care transmit adresele prin gainat.

Edited by Bogdan

Share this post


Link to post
Share on other sites

MAS, bati campii (bine, asta nu ar fi nimic nou) aplicatia aia functioneaza foarte bine. cand am avut nevoie, am folosit aplicatia speed taxi.

 

oriunde si la orice ora, scrii adresa sau te localizezi singur prin gps-ul telefonului si in maxim 3-5 minute vine taxi. te anunta pe telefon ca indicativ-ul cutare ti-a preluat comanda si tu doar confirmi. Intotdeauna s-a respectat timpul dat.

 

Ei au in masina telefon sau tableta unde le apar comenzile si in functie de cat de aproape sunt (automat ei sunt localizati prin GPS), aplicatia calculeaza un timp aproximativ in care ar ajunge la adresa solicitantului si ei doar aleg comanda.

 

sigur ca e nevoie de net pentru asa ceva, dar MAS functioneaza pe alte principii de rationament, care tin cu precadere de ocult, magie si horoscop.

Share this post


Link to post
Share on other sites

mai cititi o data ca am scris ca acces pentru browsing NU au (cel putin la tabletele de la meridian)... aplicatia la tine merge, pole...la ei se blocheaza si mai face figuri.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cum ma sa nu le trebuiasca net ptr aplicatia aia ? Esti nebun ?

 

Ai scris ca n au acces la internet.


In plus, am dezbatut problema in detaliu cu un taximetrist care folosea o asemenea aplicatie. Ma rog, lui i au dat smartphone, nu tableta. Evident ca poate naviga pe net. La inceput aveau 2 gb trafic inclus iar ulterior a fost redus la 1 gb pe luna.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bai si toti spuneau ca Paiutz e gaina :LMAO:

 

Umbrelloooo! da-o-n m*tzii ei de pedala, nu vezi ca dezbatem aici un suject important care tine de siguranta traficului?! Ce te faci daca taximetristu' rateaza semaforu' din cauza de candycrush saga? hm? Inconstientule! pe noi ne doare de siguranta si tie-ti arde de pedala  :lol:


Ciupane, ne pizdim un pic dincolo? :D 

zi ceva de Izman (parca ala era shofior de tir) - ca sa-l unjem la sufletel pe Similea al nost' 

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

sigur ca e nevoie de net pentru asa ceva, dar MAS functioneaza pe alte principii de rationament, care tin cu precadere de ocult, magie si horoscop.

Da, MAS isi analizeaza scaunul in fiecare zi para si urina in zilele impare. In functie de culoare, continut, consistenta si gust stie exact daca ziua va fi buna. Uneori stie si pe unde va fi traficul aglomerat. Nebanuite sunt caile sale.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest iulianchis323

in legatura cu deschisul usii cu cheia in stanga si in dreapta cum a spus cineva pe aici,s a stie ca daca nu a i baterie nu se deschide nici o usa decat porbagajul.usile sau inchiderea are un motoras electric ceva.in legatura cu lichidul de frana nu se observa curs...pe aici vad ca se judeca m ai mult utilizatorii decat problemele masinilor.

Share this post


Link to post
Share on other sites

ar trebui sa se deschida, chiar daca nu ai baterie... se invarte cheia si nu sare tzumburusul ala, sau nu se invarte deloc cheia acolo ?

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest iulianchis323

cheia functioneaza in incuietoare doar daca a i baterie.nu este acelasi sistem ca la porbagaj.


da si tu bateria jos si incearca sa o dechizi mecanic cu cheia na.mecanic se dechide doar portbagajul,probabil pt baterie....

Share this post


Link to post
Share on other sites

cheia functioneaza in incuietoare doar daca a i baterie.nu este acelasi sistem ca la porbagaj.

da si tu bateria jos si incearca sa o dechizi mecanic cu cheia na.mecanic se dechide doar portbagajul,probabil pt baterie....

 

Nu, cand nu ai baterie nu poti inchide masina, chiar daca bagi cheia in butuc

Dar o poti descuia 100%

Share this post


Link to post
Share on other sites

O poti si inchide. 3 usi le inchizi manual, pe aia de la sofer cu cheia.

 

Ce naiba, am un X5 in curte caruia i-am dat jos bateria pentru ca i-am demontat chiulasa si asa l-am inchis si asa il deschid cand e nevoie.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.