Jump to content
blue

Filme, Seriale si Emisiuni TV

Recommended Posts

Mas cand aude de lampa se apuca si o freaca

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Chiar e bun, Dane? Pe la sezonul 2 am inceput sa ma plictisesc ingrozitor

Share this post


Link to post
Share on other sites

sunt de acord cu @Dan98, e beton serialul, am vazut tot ce a iesit deja

 

dane - sa te uiti si la filmul L’Immortale, nu e pe hbo go, il iei de pe net

 

https://www.imdb.com/title/tt9048786/

 

e povestea lui Ciro, de cand era copil, o sa intelegi si alegerea locatiei de la finalul episodului 6, e puntea de legatura intre ultimele 2 sezoane

Edited by jeezy

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 oră în urmă, Dan98 a spus:

Este poate mai bun ca The Sopranos. 

 

 

 

Blasfemie :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

de acord, bausem 2 beri cand am zis asta, e bun, #2 dupa Sopranos

Share this post


Link to post
Share on other sites

de 2 zile ma chinui sa vad Matrix Ressurections (e pe filelist), am vazut abia 48 de minute din acest gunoi si are 2 ore 40, eu cred ca este o parodie, ma rog, deci e sub orice critica.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

e interesant gandit, ieri l-am vazut la cineva, eram 30 oameni rasfirati

 

are niste chestii de hihi ce nu isi aveau rostul si ceva cam multa dragoste

Edited by Scufi

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nush, inca nu l-am vazut pana la capat.

Share this post


Link to post
Share on other sites
3 hours ago, Scufi said:

ieri l-am vazut la cineva, eram 30 oameni rasfirati

Moare @Simi ON de ciudă. 

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

PS. 

Ați văzut careva Don't Look Up? 

(Jennifer Lawrence, Leonardo DiCaprio, Meryl Streep, etc) 

Share this post


Link to post
Share on other sites

zici ca e mătușa aia enervanta cu voce pitigaiata care tot timpul zice glume si doar ea rade la ele si bonus, e cu nasul pe sus

Edited by jeezy
  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Deci ma nene, Matrix.

 

In primul rand absolut toate scenele de lupta sunt filmate si editate ca dracu, parca sunt clipuri facute de un amator retadat pe youtube. Pai cum erau bai nene in matrix original, o nebunie, filmate asa de departe cumva, aveai perspectiva, coregafie magistrala, epic, era dans bai nene, dans nu lupta. Aici, efectiv sunt niste pocneli aiurea, zero coregrafie, filmate de aproape de nu intelegi nimic, o porcarie, camera se misca haotic in toate directiile, iar editarea este jalnica la modul ca pare facuta pe telefon, in ceva program free. Unele scene de lupta parca sunt din Harry Potter.

 

Imaginea suprasaturata, la fel, parca tot filmul e filmat cu telefonul cu un filtru de instagam.

 

Neo nu tine un pistol in mana tot filmul, bai da-o dracu, pai ce a facut misto primul matrix erau scenele super tari cu neo cum trage la doua pistoale de-o data, bullet time, slo-mo, editarea aia smechera tare cand se distruge mediul in care trage, gen coloane de beton, etc. Aici pula, zero, deci fix zero.

 

Personajele secundare sunt lesinate complet, cum se termina filmul i-ai uitat pe toti, woke la greu, jenant. Si gherla aia cu parul albastru, Bugs "Bunny", fel si fel de insertii gay pe ici pe colo, ciori tunse scurt alese cu mare atentie sa nu cumva sa fie prea mare proportia de albi in film, sa fie si chinezi, sa fie si indieni, sa fie de toate.

 

Noul Morpheus si agent Smith au zero carisma si profunzime, pai cum era bai nene agent smith in primul matrix sau morpheus si cum sunt acesti pizdari basiti in tanga. Morpheus cel putin zici ca-i un fel de pimp de cartier, scenele cu el sunt efectiv comedie, din aia proasta, vintage, bollywood. 

 

Totul pare parodie cu schizofrenie in prima parte, iar de la jumate incolo zici ca-i scenariu facut de boti A.I., throw back-uri la greu din filmul orignal, fara niciun sens, niste idei bune aruncate asa din gatul mainii, dar care nu duc nicaieri.

 

O mare basina, pur si simplu tot ce a fost bun s-a terminat in anii 2000, acum sunt numai resturi reciclate in care se impinge la greu agenda woke si sjw.

 

Singura chestie misto este pentru ca Keanu si m-as uita si la un cacat daca e Keanu in el, desi e probabil cel mai prost actor ever insa imi place asa karma pe care o transmite si felul cum este facuta lumea "reala", arata intr-adevar bine efectele speciale acolo.

 

edit: adica da-te-n pula mea, ce e asta bai nene? freza infinitului in plm

 

 

Screen Shot 2021-12-25 at 11.32.55.png

  • Like 2

Share this post


Link to post
Share on other sites
4 minutes ago, Dan98 said:

Pe asta l-a vazut careva?

 

https://www.imdb.com/title/tt11286314/

 

nu inteleg curentul asta nou unde totul trebuie sa fie asa cu comedie proasta, din trailer pare cringe rau de tot, zici ca-i facut pentru tik tok, fix asa pare.

 

Filmele din ziua de azi sunt facute pentru generatia asta retadata care traieste pe tik tok si se exprima exclusiv prin meme-uri si memoji.

 

 

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

sa ma cac pe ei, v-am zis ca m-as retrage in munti undeva departe de generatia curenta

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.