Jump to content

Recommended Posts

Pe forumul asta am vorbit mult despre orice, dar nu si despre subiectul asta.

In ziua de azi, cand toata lumea vorbeste de vaccinuri si crypto, chiar sunt curios ce credeti despre monedele astea digitale.

Eu sunt total habarnist pe domeniu si nici nu am cumparat vreodata asa ceva (sunt sarak, desigur), dar sunt foarte curios de ce toti vorbesc atat de mult despre asta.

 

 

 

 

Eu il urmaresc pe bajetul asta:

 

 

E cam cel mai competent de pe YouTube. (doar opinia mea de diletant) Foloseste analize matematice, nu abereaza deloc, nu promite castiguri enorme, nu face pronosticuri stupide.

 

Edited by Bogdan
  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

astept parerea sarpelui monetar si desigur a lui Simi.

 

Oricum, daca as avea acum de ex ETH, in niciun caz nu as vinde, dar asta cred ca foarte cla pentru orice trader, chiar si amator.

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

idk, nu am fost pasionat niciodata de subiectul asta. nu stiu daca este prea tarziu sa imi pese, sau am ratat si asta precum dot-com bubble.

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nu este vorba despre puli in anus, si daca ar fi, ar fi virtuale. Deci no me interesa esse!

Share this post


Link to post
Share on other sites

bai ma lasi, nu erai tu puternic pe din astea, stiu sigur ca ai scris pe aici niste teorii din astea new edge despre investitii crypto si cacat.

 

ai informatii si stai pe ele, carnat.

Share this post


Link to post
Share on other sites
3 minutes ago, Pole said:

bai ma lasi, nu erai tu puternic pe din astea, stiu sigur ca ai scris pe aici niste teorii din astea new edge despre investitii crypto si cacat.

 

ai informatii si stai pe ele, carnat.

 

Fak af! Realmente cred ca ai putea sa ne tii seminarii! Ai investment banking la activ, acum ai si mari asigurari. Cred ca ai foarte multe de spus. Eu sunt chibitz. Tu esti la nivel de pro

L.E. puternic esti intr-un domeniu cand din acel domeniu iti castigi painea si o duci chiar bine. Cand stai pe margine si vorbesti, esti fan, adept etc

Pe capitol finante, u really earned ur living din asta si ai avea foarte multe de spus

Share this post


Link to post
Share on other sites

habar n-am despre crypto, adica ma rog, asa la nivel super lowkey, credeam ca tu esti in zona asta, sau jeezy, chiar e interesant topicul.

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Pole, crezi ca ma poti ajuta cu ceva statistici/documentatie mai rapid decat as cauta eu despre cargo damage?

 

fac hijack putin acestui subiect

Share this post


Link to post
Share on other sites
4 minutes ago, Dan98 said:

@Pole, crezi ca ma poti ajuta cu ceva statistici/documentatie mai rapid decat as cauta eu despre cargo damage?

 

fac hijack putin acestui subiect

 

pai nu fac cargo deloc, m-am ferit si ma feresc de cargo ca dracu' de tamaie, e o gaura neagra la fel si p&i, doar hull & machinery. 

Share this post


Link to post
Share on other sites
36 minutes ago, Pole said:

habar n-am despre crypto, adica ma rog, asa la nivel super lowkey, credeam ca tu esti in zona asta, sau jeezy, chiar e interesant topicul.

 

 

 

Gizi si posibil Raresi sa ne ajute pe tema asta.

 

Ziceai de vandut eth...eu acum 2 sapt am vandut...am facut un profit de aproximativ 3000 de dolari...ca nu am mai vazut banii, asta e o alta treaba care implica urmarire penala si o poveste de cat de zgarie-branza am fost eu. Sfat: stati departe de shady-traders si preferati platforme romanesti sau straine de la care sa cumparati direct sau carora sa le vindeti direct monedele

My two cents...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cum adica ai facut profit dar nu ai vazut banii?

Share this post


Link to post
Share on other sites
9 minutes ago, MAS said:

 

Gizi si posibil Raresi sa ne ajute pe tema asta.

 

Ziceai de vandut eth...eu acum 2 sapt am vandut...am facut un profit de aproximativ 3000 de dolari...ca nu am mai vazut banii, asta e o alta treaba care implica urmarire penala si o poveste de cat de zgarie-branza am fost eu. Sfat: stati departe de shady-traders si preferati platforme romanesti sau straine de la care sa cumparati direct sau carora sa le vindeti direct monedele

My two cents...

 

cum plm ai facut profit dar nu ai vazut banii? scam sau ce? wtf?!

 

exact asta ar fi interesant de facut pe acest topic: cum sa faci trade-ing crypto, la ce sa fii atent, cum sa te feresti de scam, etc.

Share this post


Link to post
Share on other sites
9 minutes ago, Pole said:

 

cum plm ai facut profit dar nu ai vazut banii? scam sau ce? wtf?!

 

exact asta ar fi interesant de facut pe acest topic: cum sa faci trade-ing crypto, la ce sa fii atent, cum sa te feresti de scam, etc.

 

exact: scam. Am contactat pe unu de pe localcryptos.com care zicea ca vrea sa cumpere eth, a zis ca face transfer in cont, mi-a trimis OP generat de sistem bancar si apoi a oprit transferul (nu stiam ca se poate, ulterior am aflat ca se poate daca dai declaratie pe propria raspundere ca nu ai folosit ca dovada de plata...ceva gen pinky promise), am initiat transferul, el a primit eth, eu am primit muie.

 

Concluzie: nici bancile nu sunt sigure si cel mai bine e sa-ti vinzi/cumperi crypto de pe site-uri consacrate care cumpara si vand ele, nu oameni obisnuiti

Share this post


Link to post
Share on other sites

sfaturi de la mas, cum sa pierzi bani

 

e un topic la care l-as propune si pe similea

Share this post


Link to post
Share on other sites
9 minutes ago, Scufi said:

sfaturi de la mas, cum sa pierzi bani

 

e un topic la care l-as propune si pe similea

e bine cat ai inteles :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
44 minutes ago, MAS said:

 

exact: scam. Am contactat pe unu de pe localcryptos.com care zicea ca vrea sa cumpere eth, a zis ca face transfer in cont, mi-a trimis OP generat de sistem bancar si apoi a oprit transferul (nu stiam ca se poate, ulterior am aflat ca se poate daca dai declaratie pe propria raspundere ca nu ai folosit ca dovada de plata...ceva gen pinky promise), am initiat transferul, el a primit eth, eu am primit muie.

 

Concluzie: nici bancile nu sunt sigure si cel mai bine e sa-ti vinzi/cumperi crypto de pe site-uri consacrate care cumpara si vand ele, nu oameni obisnuiti

 

nu se poate opri transferul, nu exista asa ceva, ti-a trimis un op fake. op-ul a fost din pf in pf sau din pj in pf? ca din pj in pf nu se pot face ordine de plata, este imposibil.

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 hour ago, Pole said:

 

nu se poate opri transferul, nu exista asa ceva, ti-a trimis un op fake. op-ul a fost din pf in pf sau din pj in pf? ca din pj in pf nu se pot face ordine de plata, este imposibil.

pj -> pf (am aflat ulterior ca nu se poate), era un fals op-ul, dar se poate opri transferul. Am sunat la Banca Transilvania (banca din care se presupunea ca vin banii) si se poate opri transferul cu declaratie pe propria raspundere, gen: e ora 7 seara si tu transferi catre alta banca. Transferul se opereaza in urmatoarea zi lucratoare. Daca dupa ce ai initiat transferul si pana dimineata cand incep ei programul, te razgandesti si soliciti oprirea transferului si dai declaratia, atunci transferul se anuleaza. E mindfuck total, stiu. Dar e ce e...

1 hour ago, Pole said:

Poftim MAS, tocmai ti-am trimis 9 miliarde, e ok, mi-i dai inapoi cand poti, nu e graba:

 

 

Hahaha! lol. da-mi o adresa de porftofel ca sa-ti dau aia 3.61 BTC

Edited by MAS

Share this post


Link to post
Share on other sites
4 minutes ago, MAS said:

pj -> pf (am aflat ulterior ca nu se poate), era un fals op-ul, dar se poate opri transferul. Am sunat la Banca Transilvania (banca din care se presupunea ca vin banii) si se poate opri transferul cu declaratie pe propria raspundere, gen: e ora 7 seara si tu transferi catre alta banca. Transferul se opereaza in urmatoarea zi lucratoare. Daca dupa ce ai initiat transferul si pana dimineata cand incep ei programul, te razgandesti si soliciti oprirea transferului si dai declaratia, atunci transferul se anuleaza. E mindfuck total, stiu. Dar e ce e...

 

lol, a luat datele unei firme random si ti-a facut op fake,

 

Poftim MAS, tocmai ti-am trimis 9 miliarde, e ok, mi-i dai inapoi cand poti, nu e graba:

 

Iti garantez ca exact asa arata un op electronic generat de aplicatia BRD, pe care o folosesc eu, imediat se poate modifica:

 

 

1616573886953.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites
55 minutes ago, MAS said:

pj -> pf (am aflat ulterior ca nu se poate), era un fals op-ul, dar se poate opri transferul. Am sunat la Banca Transilvania (banca din care se presupunea ca vin banii) si se poate opri transferul cu declaratie pe propria raspundere, gen: e ora 7 seara si tu transferi catre alta banca. Transferul se opereaza in urmatoarea zi lucratoare. Daca dupa ce ai initiat transferul si pana dimineata cand incep ei programul, te razgandesti si soliciti oprirea transferului si dai declaratia, atunci transferul se anuleaza. E mindfuck total, stiu. Dar e ce e...

 

Hahaha! lol. da-mi o adresa de porftofel ca sa-ti dau aia 3.61 BTC


e incredibil cat a crescut BTC, suma e corecta, deci 3.61 btc = 900.000 ron, este ireal si super cretin in acelasi timp.

 

ps: sa nu te duci cu op-ul ala pe undeva ca te sparg.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Si va mai creste. Este un hype. Realmente nu au vreo mare utilitate, daca ma-ntrebi pe mine. Sunt la fel de reliable ca si currency-urile. Daca vrei valoare si vrei ca intr-adevar sa detii bani, atunci investesti in haur, hargint, platina, cupru. Primele 3 le cumperi si le tii in casa, deci nu paper trading. La cupru fie iti iei depozit, fie paper trading...

12 minutes ago, Pole said:


e incredibil cat a crescut BTC, suma e corecta, deci 3.61 btc = 900.000 ron, este ireal si super cretin in acelasi timp.

 

ps: sa nu te duci cu op-ul ala pe undeva ca te sparg.

Lol. Sterge-l de acolo

Nu mai pune cacaturi reale despre tine, gen cint in banca etc pe public. E vizibil din google si-l preia vreun tampit si te legi la cap aiurea

Edited by MAS

Share this post


Link to post
Share on other sites

da, il ia un tampit si ii arunca bani in cont

Share this post


Link to post
Share on other sites

da, deja mi-au intrat vreo 20000 asa random, opriti-va!!!

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

tranzactionati pe revolut, are inclusiv crypto, aur si argint. va schimbati direct in cont si scoateti de la bancomat. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.