Jump to content
Sign in to follow this  
Paul

O noua versiune a forumului

Recommended Posts

Cred ca este  cat se poate de vizibil ca am facut upgrade la o versiune mai noua a forumului.

Sunt ceva schimbari, dintre care cea mai vizibila ar fi ca in noua versiune nu mai exista si username si display name. Au fost unificate. Am setat ca sa ramana activ display name.

Sa luam ca exemplu un user care avea numele de utilizator "ionel" si display name "a&b". Pana acum se loga cu ionel si era afisat ca a&b. Acum va trebui sa se logheze cu a&b si va fi afisat tot ca a&b. In loc de nume utilizator la logare se poate folosi si adresa de email.

Nu mai merg skin-urile anterioare. Dar nu e mare paguba, ca noua versiune are un design responsive  care se adapteaza automat la device-ul folosit pentru vizualizare.

Si nu mai merg nici add-on-urile vechi. Cel mai interesant era acel add-on care permitea ca fiecare sa-si modereze topicul cu masina personala. Deocamdata acest add-on nu este disponibil pentru noua versiune de forum.

Momentan Yahoo refuza emailurile de pe iBMW.ro. Ca urmare nu pot fi utilizate adrese de email de la Yahoo pentru inregistrarea ca user pe forum deoarece nu veti primi emailul de confirmare. Lucram pentru rezolvarea problemei.

S-a schimbat si denumirea unor meniuri. De exemplu view new content se gaseste in meniul Activity .

Va rog sa postati aici orice eventuale probleme intalniti legate de noua versiune a forumului si vom incerca sa le rezolvam.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nu mai avem banner cu  logo, grafica si cu muie mistret :(

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

S-au mai facut cateva chestii:

S-a adaugat un buton de "New Content" care arata postarile din ultimele 7 zile, indiferent daca au fost sau nu citite.

S-a adaugat lista cu userii activi pe topic.

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ori sunt eu orb ori nu vad unde i butonul de new content.

 

Ce ma deprima mai mult e lipsa lui muie la mistretz din banner:(

Share this post


Link to post
Share on other sites

New content poate fi gasit in mai multe locuri.

1. In meniul Activity

2. In dreapta sus e un link cu textul New content, daca fereastra in care se navigheaza este destul de mare:

nc1.png

 

3. Sub forma unei iconite daca fereastra este mai mica sau se navigheaza de pe un device mobil:

nc2.png

 

4. In partea dreapta jos.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

De pe varianta 3 am intrat,e putin mai greoi accesul decat in vechiul forum.

 

Ne obisnuim.mi se pare mult mai stufos,chiar daca cel putin de pe mobil apar mai multe optiuni decat inainte.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Sign in to follow this  

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.