Jump to content
Sign in to follow this  
blue

Telefoane, tablete si alte gadget-uri.

Recommended Posts

1 giga de la RDS , conteaza ca pc-ul pe care instalezi routerul sa fie cel mai bun din casa altfel nu duce maximul
eu am un i7 din a 8-a generatie , SSD , GtX1060 6gb , 8Gb ram de la corsair vengeance si router asus ac68u ,win10 x64 original (cel mai prost ever)

asa imi da pe site-ul ala

45361714_1981366878597833_15043295783723
cea mai proasta valoare vad ca o da pe un site de New York

https://www.spectrum.com/internet/speedtest-only

45552783_1981366868597834_47714580845790

apropo ce ciudat se vede meniul ibmw in 4k , cu un  +150% -175/% se vede ok ( pe tot ecranul)

45367124_1981380275263160_48750129329513

 

Edited by Krebs

Share this post


Link to post
Share on other sites

nush frate eu o ard pe un cur de mac, nu ozn ca al tau.

Share this post


Link to post
Share on other sites

da . merge perfect , ideea e ca pana iti setezi toate minunile pe el de la zero este mega enervant, cu Win8 toate se fac automat , adica win10 nu este actualizat la zi cu ultimele chestii aparute, pana la ultimul patch din aprilie era si mai dezastru

Spre exemplu mie nu-mi putea detecta placa de retea imediat dupa ce am instalat win10 , mi-a trebuit un stick de wi-fi ca sa pot actualiza win10 si altele pt a o putea folosi si altele, in prima sa forma softul win10 este pamant , daca il aduci la zi cu update-urile se pune cat de cat pe "drum"

Share this post


Link to post
Share on other sites
6 hours ago, Krebs said:

Spre exemplu mie nu-mi putea detecta placa de retea imediat dupa ce am instalat win10 , mi-a trebuit un stick de wi-fi ca sa pot actualiza win10 si altele pt a o putea folosi si altele, in prima sa forma softul win10 este pamant , daca il aduci la zi cu update-urile se pune cat de cat pe "drum";

Pai tu vrei ca un sistem de operare lansat in 2015 sa aiba inclus un driver pentru placa ta de retea aparuta probabil prin 2017? :)

 

Windows 10 este foarte OK. Nu inteleg ce zici tu ca este la pamant daca nu faci nu stiu ce, ca prea multe oricum nu poti face la el. A, ca nu are nu stiu ce floricele sau ca nu arata desktop-ul asa cum erai tu obisnuit, asta nu mi se pare a fi o problema.

 

 

7 hours ago, Pole said:

ce mortii lui de abonament NASA ai bai nene de iti da 925mbps la download??? eu am cel mai mare abonament de la UPC si astea sunt valorile mele pe wifi:

 

Pai cam ce viteze crezi tu ca poti obtine pe Wi-Fi? Trebuie retinut ca Wi-Fi nu poate avea performantele unei retele pe fir.

Oricum din graficele postate se pare ca tu esti cam departe de router. Incearca sa vezi viteza chiar de langa router. Sau si mai bine pe fir, nu wireless.

 

 

7 hours ago, Krebs said:


astia sunt buni ?!

http://www.speedtest.net/

sunt destul de ok valorile si acolo

Da, e OK speedtest.net. Ca sa ai rezultate reale, incerca sa verifici viteza cu servere detinute direct de provideri, cum ar fi Orange, Vodafone, RTC, UPC.

Viteza la tine este excelenta, ajungi la 300Mbs cu un server din SUA.

Share this post


Link to post
Share on other sites

cred ca sunt la maxim 2 metri de router, sa-i fut in cur pe astia de la upc, ar trebui sa am 500mbps la download, am undeva pe la 25-30% de fapt, o sa incerc si prin cablu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

pai un gunoi din ala alb de la ei, nu stiu ce este, ei l-au adus.

 

acesta:

 

Connect-Box-UPC.png

Share this post


Link to post
Share on other sites

Lol

PS. 

La mine tv-ul din living e sigurul device conectat cu cablu direct la router, pt Netflix, Amazon video și YouTube. 

În rest, Wi-Fi. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

cand nu e cu mazda la reparat 

 

n-ai vazut ce fler are in a povesti situatii tragice?

Share this post


Link to post
Share on other sites

cica se cam confirma ca Galaxy s10 va avea full edge to edge display, camerele, senzorii, inclusiv difuzorul ascunse sub display si amprenta in display.

 

daca intr-adevar o sa arate asa, e game over treaba:

 

Samsung-Galaxy-S10-2-7.jpg

aHR0cDovL21lZGlhLmJlc3RvZm1pY3JvLmNvbS9R

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cac pe ele telefoane.

Am ajuns să dăm o grămadă de bani pe ele, manati de societatea infecta a consumerismului din care facem parte. Eu in afara de sunat, scris mesaje, mail si stat pe net, eventual un hbogo sau youtube....nu fac altceva.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Deci, in afara de sunat, scris mesaje, mail si stat pe net, eventual un hbogo sau youtube....nu faci altceva :)

Dar ce ar mai fi de facut? :o

Share this post


Link to post
Share on other sites

grupul ala de camere de pe spatele acelui nokia ma tulbura ingrozitor, imi da o stare de entomofobie, zici ca-s oua sau ochi de insecte mi se face fizic sila, nu suport deloc anumite forme geometrice si vb serios.

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites
6 hours ago, Paul said:

Deci, in afara de sunat, scris mesaje, mail si stat pe net, eventual un hbogo sau youtube....nu faci altceva :)

Dar ce ar mai fi de facut? :o

Exact celelalte mizerii pe care mizează unii sau altii cand se iau la întrecere. Ba senzori de amprente,  ba de mutra, jocuri, 7 camere, display pe margini si alte bla bla bla uri. Nu stiu ce dracu am vrut să zic, ideea e ca inca de la galaxy s4 aveam tot ce mi trebuie. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pai asta e valabil si la masini.o caruta de gadgeturi si optiuni inutile,ecrane lcd si alte cacaturi

 

In schimb experienta la condus e tot mai anosta si transformarea soferului intr un zombie asistat de computere tot mai evidenta.

 

 

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites
4 hours ago, Pole said:

grupul ala de camere de pe spatele acelui nokia ma tulbura ingrozitor, imi da o stare de entomofobie, zici ca-s oua sau ochi de insecte mi se face fizic sila, nu suport deloc anumite forme geometrice si vb serios.

 

6 camere, satanaaaa....pacatosilooooorrrrr :LMAO:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ce-s alea tooluri conectate la chestia aia ERP :)

 

Camera aia seamana cu o rozeta din aia de deschis apa in curte

Share this post


Link to post
Share on other sites

oricum treaba o sa fie ciudata, pentru ca se tinde catre display edge to edge by default si la un moment dat absolut toate telefoanele vor avea display pe tot ecranul cu senzorii ascunsi etc. si atunci sa dea naiba daca mai exista vreun criteriu pt selectie, la design ma refer, toate vor arata fix, dar fix la fel.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Luat un zenfone go. Lista scurta a lucrurilor pe care le poate face sau mai bine spus, zis, mama naibii, pe care i le pot face.

 

Fiti atenti.

 

Pot sa-l uit la carciuma sau in masina. Pot sa-l scap in wc.

Pot sa-l trantesc de pereti sau sa-l arunc in garla.

Pot sa fac pipi pe el, la propriu si sa-l las unde decid. 

 

Vai, splendoarea si cum iti lumineaza dumnezeu calea. Pentru doar 372, livrare gratuita. Si 10 lei si multumesc aluia.

 

E inchis, da sa stiti ca strang de ceva vreme bani, asa ca de fericire am scris aici.

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.