Jump to content
Sign in to follow this  
blue

Telefoane, tablete si alte gadget-uri.

Recommended Posts

Merge din linux. Sau cu un program HFS explorer care vede partitia HFS de mac.

 

Te-au ars prostii aia.

Share this post


Link to post
Share on other sites

pardon, in banii aia a intrat si o curatare "profesionala" pe care n-am cerut-o, niste jepcari. ca cica vezi doamne era plin de praf si se bloca unul din ventilatoare si ii crestea temperatua la pizdã

Share this post


Link to post
Share on other sites

sau poate MAC-ul cripteaza datele?

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

 

Te-au ars prostii aia.

 fix, mi-am luat ....

Share this post


Link to post
Share on other sites

sau poate MAC-ul cripteaza datele?

 

da, e folosit de mari agentii din lume, e recunoscut pentru asta 

Share this post


Link to post
Share on other sites

ah si cica ar trebui sa schimb SSD-ul, ca are prea multe cicluri si apareau nu stiu ce permisii damaged si ca d-aia am patit asta probabil, ca la update s-a intamplat nu stiu ce. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

dar nu voiau sa-l lasi acolo pe ala vechi si sa cumperi unul nou?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hai, bai. Chiar nu merita. Asta e piata, de excroci.

 

Mi-aduc amunte de un vayo al sor'mii, scumput, care se inchidea singur. Dus la servis in bruxel, I s-a servit aceeasi placa ca la tine, format tot, plus curatatul la interior, pt aceleasi explicatii.

 

I l-am reparat la gţ, 27 di lei, o mufa pizdita la alimentare.

 

 

Evident, l-a cautat cineva pe hdd la continut, de-a recuperat o parte din pozele amintire.

 

Si foarte multe urme de acces prorn cu gay.

 

 

Deh.

 

Ex, es

Croci

Share this post


Link to post
Share on other sites

nu, nu am lucrat in bruxel si nici nu am reparat leptoape vreodata!

Share this post


Link to post
Share on other sites

mdeah, deci ma ia depresia.

Cu tot respectul, te-au ars, cum zice WLF, scos HDD, legat pe USB si recuperare de date.

Am facut de mai multe ori, tot dupa scursuri dinastea care ziceau ca nu pot recupera nimic, ca e praf.

 

Se mai corup partitiile dar se recupereaza date insa trebe alt calculator functional de pe care sa faci recuperarea.

Edited by jeezy

Share this post


Link to post
Share on other sites

acum 15 minute m-a intrebat maicamea daca merita sa pastreze cele doua telefoane ce le-a folosit la firma

 

un iphone 6 cu 400 lei si unul 7 cu 1400 ron

 

ambele le-a avut de noi. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

https://www.emag.ro/powerusb-hub-allocacoc-eu-9302-euuhub-4-porturi-aloc9302/pd/DXVLTHBBM/

 

res_3c70c24bb9a6c9508b618cb592ab164a_ful

 

Sa nu va cumparati gunoi dinasta, e al doilea pe care l-am comandat, primul trimis in service, efectiv nu merge transferul de date. Trebuie sa suporte transfer de date + incarcare cu pana la 2.1A.

Diseara ii dau retur in showroom si sa si-l bage unde nu bate soarele. Si sa imi dea banii inapoi.

Edited by jeezy

Share this post


Link to post
Share on other sites

Astea da, am gasit la eastcom.ro (am mai comandat de la ei incarcator auto Anker), par ce trebe, o sa comand zilele astea, numa sa returnez gunoiul.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nu stiu cat costa transportul de pe amazon.de ca nu am comandat ever, caut dinastea la limita platii transportului sa ies gratis cu el, altfel pretul real e pretul + transport la obiectele sub 200 de lei.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eu am luat de pe aliexpress, cu Android.

Reviewuri bune sa aiba vanzatorul si vezi cu transportul si taxele cum e mai avantajos.

Edited by jeezy

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vezi ca de pe China, se plateste TVA si daca valoarea trece de ~150€ si vama. Plus bataie de cap la vama, cod EORI & shit.

 

Eu am luat prin DHL, 55$ transportul, au intermediat ei plata taxelor si mi-au adus coletul la birou in 7 zile.

Edited by jeezy

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vezi ca dureaza pana la 2 luni prin posta si unii nu trimit numai prin curier. Iti bati cuie in talpa, platesti transport, inca 100 de lei la DHL si vine produsul la usa.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.