Jump to content
Sign in to follow this  
Bogdan

OLX

Recommended Posts

este intr-adevar unicat tomberonul ala, la prima vedere nu pare executat rau kitul, ca arata vai mortii lui pe masina e alta poveste.

 

socul l-am avut la final, cere 150 mii euro pe ea,

 

un 4-5-6000 de eur ar fi fost acceptabil, daca esti un ghertoi din Chiajna expulzat din UK pentru talharie

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da, executia nu arata rau. Designul e ceva gen adibas

 

Daca intr-adevar este fibra de carbon la autoclava, doar minunea face 40-80k eur

Share this post


Link to post
Share on other sites

lol what?

 

vrei sa spui ca mizeria aia face ca si cost de productie 40K? dumnezeule mare, cineva sa il interneze pe proprietar la socola

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

On 7/18/2020 at 8:27 PM, Scufi said:

Ciupa, sa te temi

De ce? Doamna aia din poza o suge fara s-o ude?

Edited by Bogdan

Share this post


Link to post
Share on other sites

are dintii ingusti

A disparut anuntul cu unicatul pfff

 

s-a vandut repede

Share this post


Link to post
Share on other sites
8 hours ago, Bogdan said:

E un C220 din 2008. Trebuie sa ai o forma severa de retard sa dai banii aia.

Nu e masina de colectie. E un diesel obosit, vechi de 12 ani.

 

te inteleg, dar e o masina care duce 5-600,000 km fara nicio jena, si are doar 15 mii de km, eu as fi retard sa dau banii aia daca nu aveam masina acum, pentru ca stiu ce motor as cumpara la 15 mii, pret de Logan. am mers exact cu motorizarea aia cateva mii de km si este impecabil.

Share this post


Link to post
Share on other sites

As fi preferat E cu ceva mai multi bani si break

Share this post


Link to post
Share on other sites

eu prefer o masina cu care sa imi fac treaba fara batai de cap, ieftina de intretinut si cam atat. aia de mai sus cu drag as alerga-o 50-60K pe an fara nicio greata si fara stres de costuri neprevazute.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eu cred ca asta cu picatul injectoarelor este un mit. Perpetuat de soferi slabi si masini tiganite la macsim. 

 

Sau aia de-mi spun mie ca aud diferenta ca bate injectorul nu stiu cum de la motorina de la peco x si de la peco y

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites
24 minutes ago, Calin said:

Cam pica injectoarele la cdi uri. 

 

or pica, ultimul E 220 CDI (150 CP, non-facelift W211) l-am dat la 395K si nu i-a picat nimic. trebuie sa iti bati joc de masina grav sa iti pice injectoarele la OM 646

 

mi-am adus aminte, inainte sa vina balamucul asta cu virusul pizdii, m-a dus de la aeroport din dusseldorf pana in gara centrala un W212 (E 200 CDI) care avea in bord vreo 750K, condus de sofer turc, si mergea impecabil masina. 

 

olandezii la rup gura cel mai elegant, majoritatea la vanzare au 5-6-700k

 

https://www.gaspedaal.nl/mercedes-benz/e-klasse/diesel?bmin=2005&srt=km-d

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
3 hours ago, Dan98 said:

 

te inteleg, dar e o masina care duce 5-600,000 km fara nicio jena, si are doar 15 mii de km, eu as fi retard sa dau banii aia daca nu aveam masina acum, pentru ca stiu ce motor as cumpara la 15 mii, pret de Logan. am mers exact cu motorizarea aia cateva mii de km si este impecabil.

Faptul ca e din 2008 tot conteaza. Daca n-a fost tinuta intr-un garaj incalzit, uzura tot are.

Mi se pare o masina trista pentru 15k.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pentru mine nu conteaza absolut deloc, masina aia fac pariu ca a fost a unei persoane cu bani si a fost adapostita ok. Se poate verifica oricum. 

 

Nu-mi mai plac masinile happy de mult, ma intereseaza sa fie fiabila si atat in ziua de azi. Daca doream puteam sa pun 50K intr-un Audi A8 ultimul model sa fiu in pas cu moda, insa nu are sens. Masinile scumpe nu mai au sens, ma duc in concediu si inchiriez de la Sixt ce vrea pula mea pentru 2 saptamani cu 1500 EUR, full casco cu 0EUR deductibil. Noul S, noul X7, imi fac damblaua 2 saptamani si nu mai e problema mea masina aia.

 

C-ul asta este de viitor, pentru mine. Daca nu aveam masina, repet, o luam fara sa ma obosesc la cine stie ce negocieri.

 

ma jur, daca era acum pe piata un Logan 1.5 dCi, modelul actual cu o cutie EDC automata, luam unul maine cu 0km sa imi fac treaba urban/suburban in zona mea. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nici eu nu am figuri d-astea plus ca sunt sarac, insa nu as cumpara asa ceva pentru ca, de obicei, tot ce e pe ea e copt. O masina care sta ajunge de obicei intr-o stare mai naspa decat una care circula si e bine intretinuta.

Daca a stat intr-un garaj incalzit, cu siguranta e ok. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

cine a dat pe ea 50K si a tinut-o in 13K km, sunt sigur ca pe dedesubt ar trebui sa fie time capsule, se poate identifica usor si poate as schimba ceva furtunuri si mizerii de plastic/cauciuc, in cel mai rau caz. repet, eu as fi fost unul dintre clientii dispusi sa dea banii aia pe ea, stiind ce cumpar exact, motorul ala perfect pentru DN-uri si autostrazi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pana acum am vazut o singura masina de genul asta cum zici tu.

Un E93 320d a unui om cu foarte multi bani. Mergea cu ea doar vara. O sa-i fac o poza pentru ca trebuie sa mi-o aduca.

E ca noua pe dedesubt. Are protectiile alea termice fara urma de coroziune. Zici ca sunt noi.

Share this post


Link to post
Share on other sites
6 minutes ago, Bogdan said:

Un E93 320d a unui om cu foarte multi bani. Mergea cu ea doar vara.

 

Ar fi penal sa mergi cu decalotabila iarna

Share this post


Link to post
Share on other sites

Io am ajuns la stadiul ala in care efectiv nu mai imi pasa de masini. Sa ma duca din a in b, iarna sa bage caldura, vara frig. Sa nu ma muste cainii la semafor. Ca n are lane assist si cornering, adaptive lights, ma cac pe ele.

  • Like 1
  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.