Jump to content
Sign in to follow this  
Bogdan

OLX

Recommended Posts

On 7/28/2018 at 10:25 AM, Scufi said:

Casa asta pare extrem de inconfortabila si prost gandita

 

https://www.olx.ro/oferta/apartament-centru-bucuresti-pe-bulevardul-carol-ultra-lux-IDbnB1f.html 

 

lucrat de un arhitect adus special din ITALIA.

 

Apartamentul este foarte inalt de aproape 4 m, acest lucru facand sederea foarte confortabila.

pe langa faptul ca mai mult de 2.75-3 nu are, e cretin sa zici tavanul iti face sederea confortabila 

 

Chestie de gusturi.

 

Apreciez foarte mult calitatea lucrarii. Din ce vad in poze s-a tinut cont de detalii de care meseriasii din romania nu stiu sa tina. Cred ca faceam crima sa investesc bani in asa ceva si la final sa gasesc rosturi inegale, pereti strambi, sa bagi un deget intre tocul usii si perete, prize care ies din perete sau puse inutil etc. etc. etc.

  • Upvote 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

e impresionant cum poti sa observi tu acele detalii, din niste poze de ansamblu 

 

Ca sa-ti demonstrez ca nu e deloc atentie la detalii, explica-mi radiatorul vertical, langa frigider 

 

Sau priza din dormitor, pentru aer conditionat. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mai du-te ba in plm cu concluzia ta, nu mai e loc de tine pe aici, ma jur. Nici macar o idee nu mai pot sublinia, gen indiferent de gusturi, macar daca investesti o gramada de bani, lucrarea sa fie facuta bine. Ma pis pe pozele tale si ce se vede in ele, copil cretin.

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sa nu subliniezi stramb. 

 

Oricum ideea e putin ciudata "macar daca investesti o gramada de bani, lucrarea sa fie facuta bine.

 

Lucrurile astea nu sunt in stransa legatura? 

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 7/28/2018 at 10:25 AM, Scufi said:

pe langa faptul ca mai mult de 2.75-3 nu are, e cretin sa zici tavanul iti face sederea confortabila 

Are aproape 4 m. Uita-te ce distanta e de la usa la tavan. O usa are 2 metri. Distanta de la usa pana la tavan e aproape cat lungimea unei usi.

 

Dupa mine, ala e un apartament renovat ca sa fie inchiriat unui strain, in special unui american. Culorile si finisajele sunt exact ca pentru americani.

Edited by Bogdan
  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pai sa vezi ce fain e cu tavan sub 2.5, te ia cu “unde pwla mea sunt ca n-am aer?” :lol:

 

Pese: să nu vă bateț 

Edited by jeezy

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cel mai misto din punct de vedere vizual este sa ai tavan inalt si usi inalte, geamuri inalte, adica geamuri pana in pardoseala.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Are o pula 4m. Unde stau acum am 2.75m. La casa parinteasca am 4.5m si acolo mereu am impresia ca peste biblioteca existenta, mai pot pune una deasupra si mai ramane loc si de praf. 

 

3.5m are cu indulgenta. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

casa parinteasca a lui Scufi, este Castelul Bran.

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites
12 minutes ago, Scufi said:

Are o pula 4m. Unde stau acum am 2.75m. La casa parinteasca am 4.5m si acolo mereu am impresia ca peste biblioteca existenta, mai pot pune una deasupra si mai ramane loc si de praf. 

 

3.5m are cu indulgenta. 

Scufi e vampir.

vg6xm.jpg

Edited by Bogdan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Foarte multa invidie, foarte multa

 

 

Ca de obicei, is, ca va convine sau nu, de partea lui Scufi, desi nici cu Ciupanezu, acum mai batran, nu mi-e rusine

Share this post


Link to post
Share on other sites

Io chiar is curios in ce hacienda cu impresii renascentiste prezideaza scufi,cu marmure de cararra si delfini auriti pe robinetul de la buda

 

Casa ideala e aia in care te simti confortabil dupa mine,poa sa fie si coliba unchiului tom

 

Probabil ca am mentalitati retrograde si mi cer scuze anticipat

  • Like 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

lol, photoshop skills level master.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Predare personala in PLOIESTI si BUCURESTI (Prel. Ghencea, Valea Argesului, Auchan-Drumul Taberei; plus 5 lei - la orice statie de metrou din zona centrala; plus 8 lei - la orice alta statie de metrou) in 2-10 zile lucratoare, in functie de locul in care se afla cartea comandata.
 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pai ce are? Toate cele vazute pana acum sunt de culoare inchisa, arata chiar bine.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.