Jump to content
Laur

Sondaj fiabilitate marci auto

Sondaj fiabilitate marci auto  

15 members have voted

  1. 1. Care credeti ca este marca ce produce cele mai fiabile masini?

    • Alfa Romeo
      1
    • Audi
      0
    • BMW
      4
    • Chevrolet
      0
    • Citroën
      0
    • Dacia
      2
    • Daewoo
      1
    • Fiat
      0
    • Ford
      2
    • Honda
      0
    • Hyundai
      0
    • Kia
      0
    • Mercedes-Benz
      3
    • Opel
      0
    • Peugeot
      0
    • Renault
      0
    • Seat
      0
    • Skoda
      1
    • Volkswagen
      0
    • Volvo
      0
    • Toyota
      1
    • Saab
      0
    • Lexus
      0
    • Subaru
      0
    • Jaguar
      0
    • Porsche
      0


Recommended Posts

Am votat BMW, deoarece consider inacceptabil ca la o masina cumparata de noua din reprezentanta VAG, sa mi se strice motorul in conditiile in care am efectuat revizii la timp si numai cu produse OEM Porsche Romania.

Daca sunt de acord cu accesorii sa cada, nu pot fi de acord cu "umblatul" la motor, mai devreme de 300.000 km.

In afara de problema de lant la motoarele N47, care si aia este ceva oarecum minor, BMW sta mult mai bine la motorizari.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cam praf prima generatie Logan, din pacate pentru noi. Bine, pe langa faptul ca e o masina grantuzeasca, e si una lowcost, deci deznodamantul este inevitabil. S-a mai spulberat inca o data mitul fiabilitatii marcilor coreene.

 

http://www.promotor.ro/tuv-report-2014

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nici macar. Calitatea a scazut foarte mult in ultima perioada.

Si daca vorbim de fiabilitate, uitati aici link http://www.autolatest.ro/stiri-masini/citeste-intreaga-poveste-a-unui-oltean-si-al-sau-audi-a7-3-0-tdi-quattro-de-109-000-euro de la concurenta.

Am un vecin cu un A7 luat de nou. Imediat dupa ce l-a cumparat s-a dus cu el inapoi la reprezentanta ca i se auzeau nu stiu ce vajaieli pe la geamuri. Dupa cateva luni in care s-a certat cu aia, a primit altul.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Votat "Ford". In familie exista un Transit cu 1,4 MIL km. Bani s-au bagat in el mai putini decat am bagat eu in 100 000 km cu un e46.

 

Nu ma mira neaparat faptul ca motorul in sine nu s-a dus, ca am mai auzit de motoare cu peste 1 mil km. Dar, la Transitul asta, cu exceptia alternatorului, nu s-au schimbat niciodata alte accesorii (turbina, pompe, etc).

 

Masina face Bucuresti-Budapesta de 2-3 ori pe saptamana. La intoarcere e mereu supraincarcata (3 - 3,5 T incarcatura, fata de 1500 kg cat e legal voie sa incarce). Revizia se face intre 15-20 mii km. Placutele se schimba o data pe luna.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Transit-ul e renumit pentru fiabilitatea sa, dar 1.4 mil mi se pare enorm.

 

Ce an e?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.